Rada Konkursowa CSPJ. kredyt: dr
Wiceprzewodniczący Najwyższej Rady Sądownictwa Muhammad Abdel Nabawi i przewodniczący Rady ds. Konkurencji Ahmed Rahoh odbyli w czwartek sesję roboczą w siedzibie Rady, w obecności członków i dyrektorów wykonawczych Rady. Dwie instytucje, szef greckiego Urzędu ds. Konkurencji Ioannis Lianos oraz eksperci europejscy.
We wspólnym komunikacie prasowym CSPJ i Rady ds. Konkurencji wskazano, że ta sesja robocza ma na celu przedstawienie bazy europejskiego orzecznictwa w dziedzinie prawa konkurencji.
Realizacja ta stanowi ważny etap w planie współpracy pomiędzy CSPJ a Conseil de la concurrence et qui traduit, komplementarny esprit de dans lequel se sont inscrites les deux Institutions dans le domaine de l’echange d’expertise et d’expertise .
Świadczy to również o wspólnej chęci pomocy we wzmacnianiu arsenału prawnego w tym zakresie i tworzeniu skutecznych mechanizmów skutecznej regulacji rynku, zgodnej z rządami prawa w sprawach gospodarczych. Celem jest zwiększenie zaufania inwestorów i wszystkich podmiotów gospodarczych oraz ochrona konsumentów.
Obszerna i uporządkowana baza informacji prawno-sądowych jest bardzo pojemna, gdyż zawiera prawomocne decyzje organów antymonopolowych, a także orzeczenia właściwych sądów Unii Europejskiej, które będą sukcesywnie poszerzane o orzecznictwo marokańskie. Ta platforma cyfrowa zostanie udostępniona sędziom właściwych sądów oraz sprawozdawcom służb dochodzeniowych w Radzie ds. Dopasowań. Niewątpliwie przyczyni się to do dobrej lektury tekstów legislacyjnych w tym zakresie oraz do uczciwego stosowania prawa konkurencji na wszystkich szczeblach decyzyjnych.
W tym względzie należy zauważyć, że od decyzji Rady ds. Konkurencji przysługuje odwołanie do sądów, do Sądu Apelacyjnego w Rabacie w sprawie praktyk antykonkurencyjnych oraz do Izby Administracyjnej Sądu Kasacyjnego ds. Projektów Połączeń Gospodarczych. .
Platforma ta została wreszcie stworzona z inicjatywy przewodniczącego Rady ds. Konkurencji przez grecki organ ds. konkurencji w ramach partnerstwa instytucjonalnego między radą ds. konkurencji a konsorcjum złożonym z greckiego urzędu Polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz włoski Urząd Ochrony Konkurencji w ramach realizacji programu „Sukces w drugiej fazie”, pod nadzorem Ministerstwa Gospodarki i Finansów, mającego na celu wzmocnienie partnerstwa Maroka z Unia Europejska.
© ️ Prawa autorskie Pulse Media. wszystkie prawa są zachowane.
Powielanie i rozpowszechnianie (kopiowanie, intranet, sieć, wiadomości, biuletyny, narzędzia monitorujące) bez pisemnej zgody jest zabronione.
„Miłośnik muzyki. Miłośnik mediów społecznościowych. Specjalista sieciowy. Analityk. Organizator. Pionier w podróżach.”
More Stories
Ta polska firma produkuje w 100% biodegradowalne talerze i sztućce z wykorzystaniem pszenicy
Toupret kupuje konkurenta w Polsce
Drobiarski gigant LDC jest w trakcie przejęcia fabryki Konspolu w Polsce