To wróciło! Możliwość powitania Was, drodzy czytelnicy, bez względu na to, czy czytacie nas od dłuższego czasu, czy prawie nas nie odkryliście, lub otwieranie naszego biuletynu każdego ranka, lub śledząc nas na portalach społecznościowych, w Polsce, we Francji lub gdzie indziej . …
To wróciło! Znam to wyrażenie, odkąd byłem na tyle duży, by mówić. Z biegiem lat został ubarwiony wspomnieniami, jak małe klocki tworzące opowieść z zeszytów, torebek, węzłów żołądkowych czy łosia… Wracamy do szkoły! Właśnie wydostaliśmy się z jakiegoś miejsca, z codziennego życia i czas wracać.
Powrót do Polski, powrót do pracy, powrót na zajęcia, powrót do codzienności, powrót do wątpliwości… Tyle powrotów, ile ludzi, ale życzymy Ci najsłodszego.
Covid przychodzić i odchodzić, inflacja, wojna na Ukrainie, zdumienie i solidarność, które z tego wynikły, francuskie wybory prezydenckie i parlamentarne, musieliśmy sobie radzić, kopać i chłonąć wiadomości bogate, czasem ciężkie, ale przede wszystkim emocjonalnie gęste. .
Postępujmy zgodnie z radą Marii Skodowskiej-Curie: Zasada 1: Nie daj się pokonać ludziom lub wydarzeniom. »
Co nowego na początku roku szkolnego 2022 na lepetitjournal.com/varsovie?
Od nieco ponad 9 miesięcy cieszę się, że codziennie umawiam się z Państwem, poprzez wiadomości: polityka, gospodarka, kultura, dyplomacja, społeczeństwo, turystyka, informacje praktyczne, historia – bo Polska to żyzna ziemia, w forma wywiadów, analiz i raportów… nie zapominając o ogłoszeniach i agendzie, związanej z naszą ziemią lub naszą społecznością. Dziękuję za lojalność, przesłanie wsparcia i zachętę.
Nie wykluczamy żadnego tematu i ważne jest dla nas, abyśmy przekazywali niepolityczne i niezależne informacje. W rzeczywistości lepetitjournal.com/varsovie nie jest powiązany z żadną organizacją i jest finansowany wyłącznie przez reklamodawców. Dzięki nim, a także partnerom, którzy nam zaufali.
Osobiście powrót do szkoły jest kamieniem milowym. Lato było uporczywe, bo od września zaproponujemy Państwu oprócz polsko- i francusko-polskich newsów szeroką gamę artykułów historycznych i kulturalnych, wywiady, porady, poradniki praktyczne, referencje, działy sportowe, zdrowotne i fitness, a nawet piłka nożna!
Będzie to okazja do odnalezienia zwykłych piór, a także bardziej okazjonalnych redaktorów, zawsze w ciągłości naszej linii redakcyjnej: naukowców, dziennikarzy, autorów, studentów, tłumaczy, matematyków, wszystkich podekscytowanych; Mieszkańcy Warszawy, Gdańska, Gdyni, Łodzi, Krakowa, Wrocławia, Lublina… dzielą się z Wami swoimi doświadczeniami, analizami, nastrojami czy faworytami.
Podziękowania dla Luciena Boddaerta, Marty Dworak, Christophe’a Turowskiego, Erica Visentina, Joanny Jereczek-Lipińskiej oraz 2 byłych magistrantów filologii romantycznej z Gdańska: Dominiki Bralczyk, Alicji Bozek, Alicji Czaplickiej i Marcelinie Jatkowskiej Małgosi Kedowskiej” pociągnij za uszy „m.in. zaufani i skuteczni stażyści: Valentin Jay, Camille Organa, Dominika Pralczyk i Maguzia Krakoska, zainwestowali podwójnie; ci, którzy dołączają do zespołu na początku roku szkolnego: Estera Bąk, Jean-Luc Sochacki, aneta Poirieux, oraz Anna Queinnec i Selma Alzard.
Każdy, w zależności od dostępności, przyczynia się do sukcesu naszych mediów, nie wspominając o zespołach lepetitjournal.com w Paryżu za ich wsparcie techniczne i handlowe oraz szybkość reakcji.
Lepetitjournal.com/varsovie odda więcej głosu tym, którzy popychają społeczność do działania i wesprze w najbliższych miesiącach wiele innych wydarzeń kulturalnych czy instytucjonalnych w Polsce.
Zachęcamy do skontaktowania się z nami, jeśli chcesz również wnieść swój wkład, pisząc lub oferując nam partnerstwo.
większy stadion
Gdy otrzymałem lepetitjournal.com/varsovie, w grudniu 2021 roku wyraziłem chęć otwarcia warszawskiego wydania na terenie całej Polski. Udało się Panu, obszernie odpowiedział Pan: Nasz zawód medialny, jedyna gazeta codzienna poświęcona społeczności francuskojęzycznej i francuskojęzycznej w Polsce, ma informować Cię o jak największej liczbie Twoich obaw, gdziekolwiek jesteś w Polsce. .
Korzystając z okazji, dziękuję Hervé Herrodowi, prezesowi i założycielowi lepetitjournal.com, za jego zaufanie i życzliwość. Pierwsza edycja została wydana w Meksyku w 2001 roku. Lepetitjournal.com jest obecnie codziennym źródłem informacji dla Francuzów mieszkających za granicą i różnych społeczności frankofońskich, z siecią 71 wydań na całym świecie. Warsaw Edition ma silną pozycję w Polsce od 2006 roku.
Oprócz społeczności francuskiej (i dwunarodowej) w Polsce, jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zaliczyć do naszych czytelników wielu francusko-polskich, frankofońskich, a także francuskich, belgijskich, szwajcarskich, luksemburskich … polskiego pochodzenia, którzy chcą zachować związek z ich korzeniami w języku Moliera i Woltera.
Kiedy tego lata przejeżdżałem przez Francję, musiałem odpowiedzieć – zapewne tak jak Ty, wiele razy – na to pytanie: Więc nie jest trudno, Polska z tym wszystkim, co się dzieje ? Między nami możemy powiedzieć sobie: są dni z i bez.
Ale moja odpowiedź zawsze brzmiała: „Szczęśliwa jak Francuzka w Polsce!” »
Jeśli rzeczywiście jest miejsce na rozwianie panujących w tym czasie wątpliwości, to właśnie na tej gliniastej glebie: Polska widziała innych. Czerpię siłę z jego historii. I dzielę się tym z tobą.
More Stories
Ta polska firma produkuje w 100% biodegradowalne talerze i sztućce z wykorzystaniem pszenicy
Toupret kupuje konkurenta w Polsce
Drobiarski gigant LDC jest w trakcie przejęcia fabryki Konspolu w Polsce