Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Afganistan: Talibowie atakują rozrywkę, zakazując TikTok i PUBG

Afganistan: Talibowie atakują rozrywkę, zakazując TikTok i PUBG

podstawowy
W Afganistanie rząd talibów nakazał zakaz udostępniania w tym kraju platformy wideo TikTok i gry wideo PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG).

Rząd talibów w czwartek nakazał w Afganistanie zakaz korzystania z platformy wymiany wideo TikTok i gry wideo PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), oskarżonych o wprowadzanie w błąd młodych ludzi. Te dwie aplikacje mobilne są szczególnie popularne wśród młodych Afgańczyków, którzy od czasu powrotu islamistów do władzy w sierpniu niewiele mieli innej rozrywki.

Od tego czasu zakazał tej muzyki i seriali telewizyjnych, które są zagranicznymi lub pełnometrażowymi kobietami. Rząd powiedział w oświadczeniu, że „młode pokolenie gubi się” z tymi aplikacjami, dodając, że Ministerstwo Komunikacji otrzymało nakazy egzekwowania zakazu. Poprosił również ministerstwo o dopilnowanie, aby kanały telewizyjne przestały nadawać „niemoralne treści”, nawet jeśli obecnie ograniczają się one głównie do przekazów informacyjnych i religijnych.

Prawa kobiet zmiecione

Od czasu przejęcia władzy talibowie stopniowo usuwali 20 lat wolności, którą Afgańczycy, zwłaszcza kobiety, zdobyli od końca ich pierwszego reżimu (1996-2001). Pomimo obietnic, że tym razem będą bardziej elastyczni, zamknęli szkoły średnie dla dziewcząt, zabronili afgańskim kobietom wykonywania wielu prac publicznych, kontrolowali ich ubiór i zakazali wyjazdów za granicę. Męski członek rodziny.

Poprzedni prozachodni rząd próbował już zakazać PUBG, wieloosobowej gry walki i survivalu, którą porównywano do postapokaliptycznego filmu „Igrzyska śmierci”. Według danych opublikowanych przez specjalistyczny portal DataReportal w styczniu, niewiele ponad dziewięć milionów Afgańczyków z ponad 38 milionów ludzi ma dostęp do Internetu. Prawie cztery miliony z nich będzie korzystać z portali społecznościowych, z których najsłynniejszym jest Facebook.

Chińska aplikacja TikTok została już dwukrotnie zakazana w sąsiednim Pakistanie za przesyłanie strumieniowe treści uznanych za „nieodpowiednie”. Pod poprzednim reżimem talibowie zakazali telewizji, filmów, fotografii, latawców i wszelkich form rozrywki uważanej za niemoralną.

READ  Gdzie zobaczyć najpiękniejsze iluminacje bożonarodzeniowe w Paryżu w 2023 roku? Oto nasze TOP 5! -Paryż jest kręty