Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Europejski Trybunał Praw Człowieka zakazuje lotów rzekomo deportujących migrantów do Rwandy

Europejski Trybunał Praw Człowieka zakazuje lotów rzekomo deportujących migrantów do Rwandy

To niepowodzenie dla brytyjskiego rządu: pomimo zdecydowanego deportowania migrantów do oddalonej o 6000 kilometrów Rwandy, aby powstrzymać nielegalnych przylotów do Wielkiej Brytanii, pierwszy lot został odwołany po pilnej decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPC). ).

Plan, który został skrytykowany przez ONZ, cieszy się ogromną popularnością wśród wyborców konserwatywnych, podczas gdy premier Boris Johnson próbuje odzyskać władzę, ledwo unikając wotum nieufności ze strony swojej partii. Jednak po wszczęciu postępowania sądowego orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka zmusiło samolot wyczarterowany specjalnie za setki tysięcy euro do pozostania na ziemi. „Ostatni bilet anulowany. Nikt nie jedzie do Rwandy.napisała na Twitterze grupa wsparcia uchodźców Care4Calais, która ogłosiła anulowanie poprzednich deportacji.

Źródła rządowe potwierdziły Brytyjskiej Agencji Informacyjnej (Autonomii Palestyńskiej), że planowany samolot nie wystartuje z powodu interwencji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w ostatniej chwili. Początkowo władze zamierzały wydalić do 130 migrantów (Irańczyków, Iraków, Albańczyków lub Syryjczyków) podczas tego pierwszego lotu, a liczba ta nadal spada po różnych indywidualnych apelach.

Przeczytaj także: Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Mobilizacja w Wielkiej Brytanii przeciwko wysyłaniu azylantów do Rwandy

W ostatniej chwili Europejski Trybunał Praw Człowieka zawiesił deportację Irakijczyka ubiegającego się o azyl we wtorek wieczorem, podejmując tymczasowe środki nadzwyczajne. Źródło ulgi dla grup walczących o prawa imigrantów, które postrzegają rządowy projekt jako okrutny i niemoralny. Europejski Trybunał Praw Człowieka z siedzibą w Strasburgu opóźnił deportację Iraku do czasu, aż brytyjski sąd rozważy legalność prawa, oczekiwaną w lipcu. Ma to na celu w szczególności zapewnienie migrantom dostępu do sprawiedliwych procedur w Rwandzie i uznanie tego kraju za bezpieczny.

Rząd Wielkiej Brytanii „niekontrolowany”

Chociaż rząd brytyjski zapowiedział, że oczekuje apelacji, w ostatnich dniach podkreślał swoją determinację w przeprowadzaniu deportacji do Rwandy. „Będą ludzie na tych lotach, a jeśli nie są w tym locie, będą w następnym”.Szef Dyplomacji, Liz Truss, powiedziała dziś w Sky News. „Nie będziemy w żaden sposób odstraszać ani zawstydzać żadną krytyką”.Premier Boris Johnson.

READ  Poniżej znajduje się ranking 10 najpotężniejszych trzęsień ziemi od 1900 roku
Przeczytaj także: W Wielkiej Brytanii cierpienie homoseksualnego imigranta zagrożonego deportacją w Rwandzie

Po orzeczeniu Europejskiego Trybunału Praw Człowieka minister spraw wewnętrznych Priti Patel powiedziała: Nie zniechęci nas do właściwego postępowania i realizacji naszych planów kontrolowania granic naszego kraju. »

Zgodnie z umową z Kigali Londyn sfinansuje początkowo system do 120 mln funtów (140 mln euro). Rząd Rwandy określił, że zaoferuje migrantom taką możliwość „osiedlić się na stałe”.

„Niemoralna” polityka według Kościoła anglikańskiego

Rzeczniczka rządu Rwandy Yolande Makolo powiedziała podczas konferencji prasowej w Kigali, że umowa ta stanowi… Rozwiązanie problemu zepsutego globalnego systemu azylowego. „Nie uważamy, że dawanie ludziom domu jest nieetyczne”.Dodała, że ​​Rwanda też by była ” szczęśliwy „ witać „Tysiące imigrantów”.

„Ta niemoralna polityka przynosi wstyd Wielkiej Brytanii”oszacowano w liście opublikowanym przez gazetę we wtorek czasy Duchowi przywódcy Kościoła anglikańskiego, w tym arcybiskup Canterbury, Justin Welby, Crew of York, Stephen Cottrell i 23 biskupów.

„W tym przypadku niemoralni są handlarze”.Minister Liz Truss odpowiedziała. Prowokując kontrowersje, książę Karol rządził prywatnie „przerażający” Projekt rządowy, zgłoszony w sobotę czasy, Podczas gdy musi uczestniczyć w spotkaniu Wspólnoty Narodów od 20 czerwca w Rwandzie.

Świat z AFP