Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

8 czy 9 ​​planet? Układ Słoneczny wciąż kryje wiele tajemnic

Praca amerykańskich badaczy przybliża nas do słynnej hipotetycznej dziewiątej planety w naszym Układzie Słonecznym.

Kilka lat temu dwóch astronomów wrzuciło kamień do stawu, ogłaszając, że odkryli Skutki dziewiątej planety w układzie słonecznym. Ale od tego czasu radio ucichło. Do dziś nikomu nie udało się bezpośrednio zaobserwować tego hipotetycznego ciała niebieskiego. ale kto Nowa praca zauważony wcześniej przyszły Pozwala ci bardzo się do niego zbliżyć.

W ten sposób badacze z University of Oklahoma przeprowadzili serięogromne modele Różne Scenariusze ewolucji Układu Słonecznego przez kilka miliardów lat. Oczywiście zawierał znane planety, ale także dużą liczbę cząstek będących obiektami z dysku pasa Kuipera. i niespodzianka Tylko jeden z tych modeli dał układ słoneczny składający się z 8 planet które znamy dzisiaj! Z drugiej strony wszyscy inni doszli do wniosku, że słynna… dziewiąta planeta.

W poszczególnych modelach badacze zaobserwowali bardzo wiele obiekty transneptunowe (powszechnie znany jako OTN) ma tendencję do zbijania się w pewne orbitale. W symulacji dziewięciu planet za każdym razem była lekko nachylona względem Ziemi, 40 do 50 razy dalej. Tak jednak nie było w przypadku symulacji, która dała osiem planet. Zdaniem naukowców potwierdza to, że Bardzo realna możliwość Mieć dziewiątą planetę w tym regionie.

Dlaczego trudno to zauważyć?

Jednak wyzwaniem pozostaje zlokalizowanie tej planety Potwierdza swoje niekwestionowane istnienie. Jednak obserwowanie rzeczy z takiej odległości jest bardzo trudne, zwłaszcza gdy nie wiesz, gdzie patrzeć. Badacze muszą zawsze iść na kompromis między dwiema skrajnościami. Albo stosują szerokie podejście, ale z małą dokładnością, co prowadzi do ryzyka przeoczenia interesującego. Wręcz przeciwnie, można również zaobserwować Bardzo drobno ograniczony obszar. Ale ta dłuższa metoda może sprawić, że przegapimy celebrytę dziewiąta planeta Jeśli jest poza tym polem widzenia.

READ  Nowy protokół umożliwia podwojenie przeżywalności najcięższych przypadków
Nawet przy wyrafinowanym sprzęcie poszukiwanie odległych obiektów jest niemożliwe bez solidnych dowodów. ©: Hubble/NASA/ESA.

Dzięki tym badaniom astronomowie mają jednak intrygujące wskazówki dotyczące jego możliwej lokalizacji. Mają teraz plik Dość jasne wyobrażenie o obszarze, na który skierowane są ich narzędzia. “To bardzo piękne badanie, które daje przewidywania, które można zweryfikować bezpośrednio przez obserwację.Kat Volk, niezależna planetolog, mówi w badaniu, że przeprowadziła wywiad FizykaŚwiat. “Te przewidywania są niezbędne do przetestowania różnych scenariuszy przedstawionych na Planet Nine.‘, ona dodaje.

W nadchodzących latach astronomowie będą badać ten obszar nieba w nadziei zobaczenia możliwej dziewiątej planety. Ale nawet wiedząc z grubsza, gdzie szukać, zadanie wydaje się dość skomplikowane. Zanim będą mieli nadzieję obejrzeć go na żywo, będą mogli zbadać tę kępę OTN ze wszystkich stron. I przy odrobinie szczęścia tym razem znajdą niepodważalne dowody, które w końcu pozwolą im namalować obraz w Planet Nine.

Dostępny jest pełny tekst opracowania Tutaj.