Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

5, 6 i 7 listopada spotkaj się na festiwalu Explor’Espace w Montrouge!

Przez trzy dni Explor’Espace Festival przeniesie Cię w kosmos. Od 5 do 7 listopada będziecie mogli bezpłatnie doświadczyć eksploracji kosmosu i różnorodności wszechświata. Z gościem honorowym: Charlie Duke, astronauta Apollo 16, 10. człowiek, który stąpa po Księżycu!

Przejmij kontrolę nad legendarnym modułem księżycowym misji Apollo i wyrusz na odkrywanie „cudownej dewastacji”, jaką oferuje księżycowy krajobraz; Wypróbuj robota takiego jak Curiosity na Marsie lub Stworzenie zorzy polarnej. To trzy z wielu doświadczeń, które publiczność będzie mogła odkryć w: Explor’Espace Festival, pod dzwonnicą w MontrougeBardzo blisko do Paryża. To nowe wydarzenie jest prezentowane ciekawym nieba przez Francuskie Towarzystwo Astronomiczne i magazyn niebo i przestrzeń.

Dzięki technologii na powierzchni 1000 metrów kwadratowych dorośli i dzieci mogą aktywnie uczestniczyć w eksploracji i medytacji Wirtualna rzeczywistość, ale nie tylko. Wiele laboratoriów naukowych udostępni społeczeństwu sprzęt eksperymentalny: badania meteorytyAnaliza gleby marsjańskiej, sejsmologia na Marsie, wizyty w Międzynarodowa Stacja KosmicznaSymulacja prywatnej firmy kosmicznej, projekt rakiety…

W Planetarium powitają Cię dwa Planetaria Odkrywców. A podczas festiwalu, przy sprzyjającej pogodzie, obserwacje planet i gwiazd będą możliwe przez teleskop. Wreszcie trzydniowe występy będą przerywane.

Przyjdź posłuchaj Charliego Duke’a, astronauty Apollo 16

Astronauta Apollo 16 Charlie Duke będzie w Montrouge Tower 6 listopada 2021 r. o godzinie 16:00. © NASA

Festiwal Explor’Espace wita także jednego z mężczyzn, którzy chodzili po Księżycu: Charliego Duke’a, astronautę misji Apollo 16, która odbyła się w 1972 roku. Pochodzący zwłaszcza ze Stanów Zjednoczonych, Charlie Duke poprowadzi konferencję otwartą dla wszystkich – W zależności od dostępności – sobota, 6 listopada o godzinie 16:00, w pokoju Moebiusa w dzwonnicy Montrouge.

Charliemu Duke’owi towarzyszyć będzie Rosemary Rosa, córka astronauty Apollo 14 Stuarta Rosy, która również wygłosi konferencję na temat swoich wspomnień z czasu, a także z inicjatywy, którą kieruje od ponad dekady: opublikowania w świecie drzew nasion z nasiona, które jego ojciec zabrał na Księżycu w 1971 roku.

READ  Blue Origin chce stworzyć w kosmosie park handlowy

Konferencje o eksploracji kosmosu dla każdego

Wielu innych prelegentów spotka się i przedyskutuje z publicznością. Wśród nich są astronomowie David Elbaz, Roland Lehawk, Hervé Doll, Alain Lecavelier i Guillaume Hebrard oraz planetolodzy Jean-Pierre Peppering, Nicolas Mangold, François Forget i Caroline Fresente.

Dostęp do wszystkich tych animacji jest bezpłatny. Przyjdź bardzo!

Znalazles Oto pełny program Explor’espace