Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W przypadku igrzysk olimpijskich „zdecydowana większość wykorzystywanych obiektów to istniejąca, odnowiona infrastruktura”.

W przypadku igrzysk olimpijskich „zdecydowana większość wykorzystywanych obiektów to istniejąca, odnowiona infrastruktura”.

Francuska biegaczka Sonkamba Sylla czuje „wielką niesprawiedliwość i rozczarowanie”, że nie może uczestniczyć w ceremonii otwarcia ze względu na hidżab.

Igrzyska jeszcze się nie rozpoczęły, ale Sonkamba Sylla, francuska lekkoatletka startująca w sztafecie kobiet 4 x 400 metrów, ma gorzki smak, którego kwalifikacje odbędą się w piątek 9 sierpnia.

„Zostałeś wybrany do udziału w Igrzyskach Olimpijskich odbywających się w Twoim kraju, ale nie możesz uczestniczyć w ceremonii otwarcia, ponieważ nosisz szalik na głowie”.W poniedziałek Sonkamba Sylla wyraził skruchę na swoim koncie na Instagramie.

Ministerstwo Sportu zobowiązało muzułmańskiego zawodnika, aby podczas ceremonii otwarcia, która odbędzie się w piątkowy wieczór, nie nosiła hidżabu.

We wrześniu minister sportu Amelie O’Dea Castera ogłosiła, że ​​francuskie aktorki nie będą miały prawa nosić hidżabu podczas igrzysk olimpijskich. Ta francuska osobliwość jest sprzeczna z głosem Organizacji Narodów Zjednoczonych. „Nikt nie powinien dyktować kobiecie, co ma nosić, a czego nie”.Odpowiedzi udzieliła rzeczniczka Biura Wysokiego Komisarza ds. Praw Człowieka Marta Hurtado.

Podczas niedawnych Mistrzostw Europy w lekkoatletyce, które odbyły się w Rzymie na początku czerwca, Sonkamba Sela biegł w niebieskiej czapce, do której wszyto pasek materiału całkowicie zakrywający włosy.

W dzisiejszym wydaniu pt. drużyna Wyjaśnił, że obecnie toczą się rozmowy między sportowcem, Francuską Federacją Lekkoatletyczną i Francuskim Narodowym Komitetem Sportów Olimpijskich na temat igrzysk. Gazeta sportowa wyjaśniła, że ​​Sonkamba Sela jest jedyną osobą w takiej sytuacji spośród 281 przedstawicieli Francji w Paryżu 2024.

„Igrzyska olimpijskie w Paryżu są marzeniem każdego sportowca przez całe życie i myślę, że dzieje się tak również w przypadku Francuzki wywodzącej się z imigracji. Czuję się bardzo zasmucona i rozczarowana”.zeznaje mieszkaniec Laval, który go przesłuchiwał Radio Mo.