Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W obliczu rozwoju zmiennej delta Światowa Organizacja Zdrowia w Europie wzywa do bezpłatnych badań

W obliczu rozwoju zmiennej delta Światowa Organizacja Zdrowia w Europie wzywa do bezpłatnych badań

Opublikowano w piątek, 23 lipca 2021 o 20:00.

Większość w Europie zmienna delta niepokoi Światową Organizację Zdrowia, która prosi o bezpłatne testy w celu lepszego wykrywania Covid-19.

Wariant delta stanowi obecnie większość w EuropieRegionalny oddział Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Europejskiej Agencji ds. Chorób (EAD), wezwał w szczególności do: Zwiększenie bezpłatnych testów i innych środków kontroli przypadków.

Światowa Organizacja Zdrowia w Europie i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) wspólnie wezwały kraje europejskie do „zintensyfikowania wysiłków” na rzecz zapobiegania zakażeniom we wspólnym oświadczeniu.

Zmienna delta większości w 19 krajach

„WHO zaleca, aby kraje zwiększyły dostęp do bezpłatnych testów, rozszerzyły sekwencjonowanie, zachęcały przypadki kontaktu do kwarantanny i potwierdzonych przypadków w izolacji oraz usprawniły śledzenie w celu przerwania łańcuchów transmisji i zapewnienia szczepienia osób najbardziej zagrożonych”. Odnosi się do Organizacji Narodów Zjednoczonych.

W około trzydziestu krajach europejskich, które dostarczyły wystarczające dane, Zmienna delta stanowi większość w 19 krajach. Według najnowszych dostępnych danych Światowej Organizacji Zdrowia średni udział wariantu początkowo wykrytego w Indiach wynosi w tych krajach około 70%.

Pandemia Covid-19 przyspieszyła w tym tygodniu na całym świecie (+9%), zwłaszcza w Europie (+26%) i Stanach Zjednoczonych, gdzie skok przekroczył 60%, pod wpływem zmiennej delta.

Wzrost nowych przypadków الحالاتت Według władz ds. zdrowia w Europie ożywienie trwa od około miesiąca. Zgodnie z najnowszą prognozą ECDC, Oczekuje się, że liczba nowych przypadków będzie nadal rosła i ponad dwukrotnie w ciągu najbliższych czterech tygodni.

Europejska Agencja ds. Chorób, która śledzi 30 krajów, w tym 27 krajów Unii Europejskiej, podniosła już poziom obaw związanych z Covid-19 w Europie z „niskiego” na „umiarkowany”. Cztery kraje (Hiszpania, Portugalia, Malta i Cypr) zostały ocenione jako „poważne” obawy.