Volkswagen zaprezentował koncepcyjny pojazd elektryczny - I.D VIZZION

Tuż przed otwarciem motoryzacyjnych targów w Genewie, Volkswagen zaprezentował ostatni samochód z całej serii koncepcyjnych pojazdów elektrycznych. Seria ta ma posłużyć jako wzór i podstawa elektrycznej generacji Volkswagena, która wyjedzie na drogi po 2020 roku.

I.D VIZZION przedstawia się jako wysoce zaawansowana technologicznie limuzyna, posiadająca na pokładzie autopilota i baterię o pojemności aż 111 kWh. Projekty wszystkich koncepcyjnych pojazdów z serii I.D zostały oparte o zupełnie nową platformę MEB. Samochód, o dosyć krótkiej nazwie ‘I.D’, jest pojazdem wielkości tradycyjnego Golfa i oczekuje się, że to właśnie on jako pierwszy pojawi się na rynku. Oprócz ‘elektrycznego Golfa’ zaprezentowany został jakiś czas temu elektryczny crossover I.D CROZZ Concept i miniubs I.D BUZZ, który do sprzedaży nie wejdzie przed 2022 rokiem. I.D VIZZION korzysta z takiej samej technologii jak pozostałe pojazdy z serii i jest limuzyną.

Pierwsze szkice pojazdu zostały ujawnione już w zeszłym miesiącu, a oficjalne grafiki, przedstawiające limuzynę w całej swojej okazałości, dzisiaj. Kilka z nich znajduje się poniżej.

Volkswagen podzielił się również specyfikacją techniczną pojazdu i trzeba przyznać, że jest ona imponująca. I.D VIZZION został wyposażony w podwójny silnik elektryczny, który czerpie energię z ogromnej baterii o pojemności 111 kWh. Niemiecka firma informuje, że pojazd jest w stanie przejechać nawet do 665 kilometrów na jednym ładowaniu. Na zaprezentowanych grafikach, które przedstawiają wnętrze pojazdu, nie widać kierownicy, a sam wygląd jest niezwykle minimalistyczny. Warto jednak przypomnieć, że jest to jedynie koncepcyjny pojazd, który dopiero posłuży do zbudowania elektrycznej limuzyny na jego podstawie. Brak kierownicy sugeruje, że do jego premiery nie dojdzie jednak zbyt prędko. Firma zakłada, że uda jej się osiągnąć pełną autonomię pojazdów w okolicach 2030 roku.

Mimo, iż jest to jedynie koncept pojazdu, nie trudno zauważyć, że branża motoryzacyjna powoli przygotowuje się do przejścia na ‘elektryki’. Miejmy nadzieję, że Volkswagen doprowadzi swoje plany do zrealizowania, a na ulicach na całym świecie pojawi się więcej przyjaznych środowisku i nam pojazdów.

Obserwuj @glodniwiedzy - znajdziesz tu najciekawsze informacje ze świata.


Źródło: Electrek