The Boring Company wybuduje system szybkiego transportu w Chicago

Jakiś czas temu informowaliśmy o planach ekspansji The Boring Company do innych miast Stanów Zjednoczonych. Dziś, burmistrz Chicago Rahm Emanuel ogłosił wybór firmy Elona Muska do budowy i obsługi wielomiliardowego szybkiego połączenia komunikacyjnego między Międzynarodowym Portem Lotniczym O'Hare a centrum miasta Chicago.

System transportu znacznie ułatwi podróż pomiędzy lotniskiem, a centrum miasta, które ma trwać około 12 minut w każdą stronę. Obecnie, czas podróży w jednym kierunku trwa 40 minut. Każdy pojazd przewiezie do 16 pasażerów wraz z bagażem i będzie odjeżdżał z lotniska O'Hare oraz z centrum co 30 sekund, a koszt pojedynczego biletu ma wynieść 25$. Ważna jest również informacja, że projekt jest w całości finansowany z funduszy firmy, bez wykorzystania jakichkolwiek dotacji.

Projekt The Boring Company nie zakłada budowy w Chicago podziemnego Hyperloopa, który to wykorzystywany będzie na znacznie dłuższe trasy, takie jak Los Angeles - San Francisco oraz Nowy Jork - Waszyngton DC, nad którymi pracuje firma. Zamiast tego, system transportu w Chicago zbudowany zostanie w oparciu o technologię Loop, którą możemy zobaczyć w filmie poniżej.


Loop to podziemna, wielopoziomowa sieć tuneli, wewnątrz których pojazdy i ludzie poruszać się będą na specjalnie do tego zaprojektowanych, elektrycznych “sankach”. Owe “sanki” mają osiągać prędkość 240 km/h i autonomicznie zmieniać poszczególne poziomy tuneli, tak aby pasażer dostał się jak najszybciej do celu swojej podróży. System tuneli będzie posiadał wiele poziomów i pasów ruchu, co sprawi, że będzie wyglądał, jak podziemna autostrada.

Głównym celem jaki postawiło przed sobą przedsiębiorstwo The Boring Company, jest eliminacja niezwykle uciążliwych i narastających korków. Aby rozwiązać ten problem, firma planuje przenieść transport publiczny pod ziemię i uczynić go niejako trójwymiarowym.


Źródło: The Verge