The Boring Company ukończyło budowę pierwszego tunelu pod Los Angeles

Elon Musk opublikował w mediach społecznościowych film przedstawiający ukończony tunel The Boring Company pod Los Angeles. Całość ma ponad 3 kilometry długości i prowadzi w kierunku Międzynarodowego Portu Lotniczego LAX. Początek zlokalizowany został na parkingu tuż obok siedziby SpaceX.

Tunel posłuży przede wszystkim do przetestowania technologii i jako dowód na to, że koncepcja firmy The Boring Company może zostać wprowadzona w życie. Głównym celem jaki postawiło przed sobą przedsiębiorstwo jest eliminacja niezwykle uciążliwych i narastających korków. Aby rozwiązać ten problem, firma planuje przenieść transport publiczny pod ziemię i uczynić go niejako trójwymiarowym. Funkcjonujący system możemy zobaczyć na animacji poniżej.

Elon Musk poinformował również, że po otrzymaniu niezbędnych pozwoleń, testowy tunel zostanie wykorzystany jako darmowy środek transportu, którym przejechać będą się mogli wszyscy. Oprócz tego wspomniał, iż system zawsze będzie stawiał na pierwszeństwo pieszych i cyklistów, o czym informowaliśmy w artykule tutaj.

https://twitter.com/elonmusk/status/994759514082684928

Tunel pod Los Angeles jest tylko jednym z wielu projektów, nad którymi pracuje The Boring Company. Firma otrzymała ostatnio spory zastrzyk finansowy w postaci 112,5 miliona dolarów zainwestowanych przez Elona Muska więc bez problemu może sobie na to pozwolić. Obecnie rozwijane są projekty systemów transportu w Chicago i na wschodnim wybrzeżu USA w rejonie Waszyngtonu i Nowego Jorku. Dowiedzieliśmy się też, że już w przyszłym roku może zostać rozpoczęta budowa podziemnego systemu Hyperloop pomiędzy Los Angeles, a San Francisco

https://twitter.com/elonmusk/status/994760815361245184

The Boring Company postawiło sobie za cel rozwiązanie problemu “nudnych” i utrudniających życie korków ulicznych. W tym celu planują wybudować podziemną, wielopoziomową sieć tuneli, wewnątrz których pojazdy i ludzie poruszać się będą na specjalnie do tego zaprojektowanych, elektrycznych “sankach”. Owe “sanki” mają osiągać prędkość 240 km/h i autonomicznie zmieniać poszczególne poziomy tuneli, tak aby pasażer dostał się jak najszybciej do celu swojej podróży. Tunele mogą być także wykorzystane do stworzenia podziemnego systemu Hyperloop. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że może być ono tańsze od tradycyjnego naziemnego odpowiednika.


Obserwuj @glodniwiedzy - znajdziesz tu najciekawsze informacje ze świata.


Źródło: Electrek