Tesla wyprodukowała 7000 pojazdów w ciągu ostatniego tygodnia

Elon Musk potwierdził za pomocą mediów społecznościowych oraz wystosowanego do pracowników maila, że Tesla osiągnęła w ostatnim tygodniu czerwca zakładane cele i wyprodukowała 5031 egzemplarzy Modelu 3. Dodatkowo, w ciągu ostatniego tygodnia z taśm produkcyjnych zjechało 2000 egzemplarzy Modeli S oraz X, co daje łączną liczbę 7000 aut wyprodukowanych w przeciągu jednego tygodnia - rekordowa ilość w historii Tesli.

Produkcja Modelu 3 gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Głównie za sprawą wielkich inwestycji i dostarczenia nowych linii produkcyjnych, które projektowane są przez niemiecki oddział Tesli - Tesla Grohmann. Jedna z nich postawiona została wewnątrz wielkiej, lekkiej hali, która w ostatnim czasie stała się kolejną małą fabryką Tesli. Przyspieszenie produkcji umożliwiło wprowadzenie nowych opcji dla Modelu 3, takich jak podwójny napęd silnikowy i białe wnętrze. Co więcej, firma rozesłała zaproszenia do konfiguracji pojazdu dla wszystkich osób, które złożyły zamówienia w USA i Kanadzie.

Pierwszy Model 3 w wersji z podwójnym napędem silnikowym

Produkcja na poziomie 5000 egzemplarzy Modelu 3 tygodniowo jest kamieniem milowym dla stosunkowo młodego - biorąc pod uwagę przeciętny wiek firmy motoryzacyjnej - przedsiębiorstwa. Kolejnym celem Tesli jest osiągnięcie produkcji na poziome 6000 egzemplarzy Modelu 3 tygodniowo, co powinno zostać osiągnięte pod koniec sierpnia tego roku. Całkowita liczba zamówień Modelu 3 wynosi około 420 000 na całym świecie.

Firma opublikowała dziś również kwartalne wyniki produkcyjne. Dowiedzieliśmy się, że Tesla dostarczyła do klientów podczas ostatniego kwartału 40 740 pojazdów, a wyprodukowała 53 339, w tym 28 578 Modeli 3, co jest wartością wyższą niż przewidywano. Dodatkowo, 13 000 egzemplarzy Modelu 3 jest w tranzycie. Łącznie wyprodukowanych zostało o 55% więcej pojazdów niż podczas pierwszego kwartału 2018 roku.


Źródło: Electrek.co