Tesla oferuje przedsiębiorcom darmowe ładowarki

Amerykański producent samochodów elektrycznych poinformował niedawno , że do wielu programów wspomagających rozwój elektromobilności prowadzonych przez Teslę dołączył jeszcze jeden, tym razem skierowany do przedsiębiorców.

Firma uruchomiła specjalny program "Workplace Charging", w ramach której oferuje przedsiębiorcom darmowe stacje Supercharger oraz ich montaż na terenie przedsiębiorstwa. Jedynym zobowiązaniem ze strony przedsiębiorstwa jest fakt opłacania energii elektrycznej wykorzystywanej przez ładowarki.

Nowy program ma na celu wspomóc pracowników firm, którzy spędzają dużą część swojego czasu na terenie firmy. Dla wielu użytkowników samochodów elektrycznych wystarczy garaż oraz ładowanie baterii w nocy, podczas nieużywania samochodu. Niestety, nie wszyscy właściciele Tesli (i innych elektrycznych samochodów) posiadają garaż lub możliwość podłączenia samochodu do zasilania.

Ładowarki programu "Workplace Charging" są wyraźnym ukłonem w stronę problemów z miejscem ładowania firmowych samochodów elektrycznych lub prywatnych samochodów pracowników bez możliwości ładowania ich w garażu. W przeciwieństwie do ładowarek oferowanych w innych programach Tesli, ładowarki te nie będą się pojawiać na oficjalnych mapach wyświetlanych w samochodzie, gdyż nie będą publicznie dostępne.

Tesla zastrzega sobie prawo audytu firmy przed podjęciem jakichkolwiek działań, a same ładowarki będą tym samym produktem, który jest oferowany w ramach programu Destination Chargers.