Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Startupowa firma wymyśla innowacyjną „ogrodzenie wiatrowe”, aby produkować energię w dowolnym miejscu!

Startupowa firma wymyśla innowacyjną „ogrodzenie wiatrowe”, aby produkować energię w dowolnym miejscu!

Produkcja energii odnawialnej stanowi główne wyzwanie dla naszej przyszłości. Turbiny wiatrowe, elektrownie pływowe, turbiny pływowe i panele słoneczne to nowa gwarancja czystej energii. Te nowe technologie stały się także doskonałym placem zabaw dla wszystkich, którzy chcą wprowadzać innowacje. Tradycyjnie turbiny wiatrowe to duże śmigła montowane na gigantycznych masztach, sadzone na polach lub instalowane na morzu. Oczywiście, że to działa, ale coraz częściej poruszany jest problem zanieczyszczenia wizualnego i recyklingu śmigieł. Odpowiedzi na ten problem próbowała udzielić polska firma Opole malowanie kelnera, Wynalazł panele ogrodzeniowe, które umożliwiły wykorzystanie wiatru do produkcji własnej energii elektrycznej. Odkrycie.

Skąd wziął się ten pomysł?

Inżynierowie Rafał Goszko I Arkadiusz ZemlakI ich menadżer Tomasz GruszkaOd kilku lat pracuje w startupowej firmie związanej z panelami wiatrowymi. Aby opracować swój innowacyjny system, w pierwszej kolejności wzięli pod uwagę potencjał swojego regionu i zdali sobie sprawę, że energetyka wiatrowa jest niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem. Rafał GoszkoGłówny Inżynier i Kierownik Projektu, absolwent Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej. Przez kilka lat projektował systemy wentylacyjne, Pasjonuje się rękodziełem i czasami zaskakuje swoimi wynalazkami bliskich. Wyjaśnił nawet, że złożył już międzynarodowy patent. Arkadiusz ZemlakPracuje w bankowości korporacyjnej i IT, interesuje się funkcjonalnością i designem produktów. Wreszcie, Tomasz GruszkaJest także dyrektorem finansowym i kierownikiem projektu, uzupełniając trio po kilku latach pracy w największych światowych bankach… Trzej mężczyźni mówią sobie, że trzeba coś wymyślić, aby stworzyć produkt, który będzie mógł wykorzystać wiatr do produkcji energii, ale co to jest.. . Dostępny dla każdego, I bardziej tajne niż gigantyczne turbiny wiatrowe.

Innowacyjny "Żywopłot lub kołnierz" Ubrani w turbiny wiatroweInnowacyjny "Żywopłot lub kołnierz" Ubrani w turbiny wiatrowe
Innowacyjne „ogrodzenie” wyłożone turbinami wiatrowymi. Źródło obrazu: tablica Wiatrowy (zrzut ekranu z Facebooka)

Czym więc są te panele wiatrowe?

Twórcy tego procesu podkreślają, że ich wiatrówki należy traktować jako alternatywę dla ogromnych, drogich i szkodliwych dla środowiska turbin wiatrowych. W Polsce jest ich za dużo, za dużo na trzech mężczyzn. Ich bariera wiatrowa działa dzięki systemowi turbin, które wytwarzają za jej pośrednictwem prąd Korzystanie z niskich prędkości wiatru Podobnie jak ma to miejsce w Polsce. Tym samym energia może być wytwarzana przez cały rok lub prawie cały rok i będzie uzupełniać energię wytwarzaną przez panele fotowoltaiczne, ale nie będzie z nią konkurować. Estetycznie „panel wiatrowy” ma formę dużych pionowych rur, o nowoczesnej architekturze i mógłby w przyszłości otaczać grunt posesji i zasilać go energią elektryczną. Tomasz Groszka oświadczył, że „Panel wiatrowy charakteryzuje się cichą pracą i jest bezpieczny dla ptaków, Można je instalować praktycznie wszędzie, na dachach, w halach produkcyjnych, wzdłuż dróg i linii kolejowych.

Rewolucyjny wynalazek!

Obecnie panele są testowane na terenie Opolskiego Parku Naukowego, ale wkrótce mają przejść do etapu prac przedbudowlanych i montażu na innych obiektach. Pierwsze obiekty użyteczności publicznej mają pojawić się we Wrocławiu i Mielcu.

Ten wynalazek jest rewolucyjny z kilku powodów:

  • Produkcja paneli wiatrowych i Mniej szkodliwy dla środowiska Panel wiatrowy ma trwałość od 10 do 50 lat.
  • Produkt w dużym stopniu nadaje się do recyklingu i w przyszłości będzie stanowić zdecydowaną korzyść dla środowiska, redukując emisję gazów cieplarnianych i wytwarzając czystą energię.
  • Wynalezienie paneli ogrodzeniowych napędzanych wiatrem przynosi… Nowy sposób wykorzystania wiatru Do produkcji energii.
Ogrodzenie wiatrowe, które można zainstalować w dowolnym miejscu.Ogrodzenie wiatrowe, które można zainstalować w dowolnym miejscu.
Ogrodzenie wiatrowe, które można zainstalować w dowolnym miejscu. Źródło obrazu: tablica Wiatrowy (zrzut ekranu z Facebooka)

Trzej partnerzy planują obecnie wprowadzenie swojego wynalazku na rynek w Polsce począwszy od 2023 roku. Świetny pomysł, prawda? więcej informacji : opole.tvp.pl