Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Potencjał południowych prowincji pozwala na otwarcie inwestycji na cały rynek afrykański

Potencjał południowych prowincji pozwala na otwarcie inwestycji na cały rynek afrykański


17 września 2021 o 21:23

Szef polskiej misji gospodarczej przebywającej w Maroku Robert Jędrzejczyk powiedział, że potencjał, jakim dysponują południowe województwa, pozwala na otwarcie polskich inwestycji na cały rynek afrykański. Pan Jędrzejczyk w oświadczeniu dla prasy poinformował, że dzisiaj, w piątek w Rabacie, członkowie polskiego przedstawicielstwa z ministrem spraw zagranicznych, współpracy afrykańskiej i Marokańczykami przebywającymi za granicą, panem Nasserem Bouritą, że ich wizyta w południowe prowincje „potwierdzają strategię Maroka w zakresie napędzania rozwoju tych regionów” i stanowią zwieńczenie „kilkumiesięcznej współpracy z ambasadorem Królestwa w Warszawie, panem Abdulem Rahimem Atmounem”. „Misja miała na celu wyselekcjonowanie wiodących, innowacyjnych polskich firm zainteresowanych południowymi województwami” – dodał, podkreślając, że poza wizytami „po raz kolejny mogliśmy zobaczyć znacznie więcej, niż się spodziewaliśmy”. „To był dla nas bardzo ważny moment i wszystko, co zobaczyliśmy, naprawdę przekroczyło nasze oczekiwania w tych obszarach” – powiedział. Ich spotkanie z panem Bouritą było także, zdaniem pana Jędrzejczyka, „okazją do przedstawienia statusu naszej misji”.

Odnosząc się do wyboru południowych prowincji, pan Jędrzejczyk wskazał, że polskie firmy trafiły tam „dzięki wizji Jego Królewskiej Mości Króla Mohammeda VI, rozwojowi tych regionów oraz możliwościom i strategii Maroka, które dają możliwości, które nie są dobrze znane w Polsce.” Dodał: „Teraz wiemy, że ośrodkiem biznesu i inwestycji są regiony południowe” – przypominając, że firmy podpisały już deklaracje inwestycyjne w styczniu ubiegłego roku – „i jesteśmy przekonani, że współpraca z naszymi lokalnymi kolegami, zwłaszcza regionalnymi ośrodkami inwestycyjnymi” – dodał. które charakteryzują się dużą dynamiką, umożliwi przyjęcie bezpośrednich inwestycji w województwach południowych. Ze swojej strony dyrektor ds. eksportu polskiej firmy „Schimed Polska” oraz członkini tej misji gospodarczej, pani Lidia Melnica, pochwaliła zacieśnienie relacji pomiędzy Marokiem a Polską, zauważając, że ostatnie wizyty członków delegacji w Maroku a miasta Laayoune i Dakhla pozwoliły im zauważyć istnienie dużej liczby możliwości gospodarczych i inwestycyjnych. Podkreśliła, że ​​regiony południowe stanowią strategiczne położenie i bramę dla Afryki na rynek europejski, wyrażając w związku z tym „wielkie zaufanie i uznanie, jakim członkowie polskiej delegacji darzą szacunek okazywany Jego Królewskiej Mości Królowi”.

READ  [PDF] Kim są główni gracze na rynku pomp samochodowych? - Androidfun.fr

Dziś w poniedziałek liczna delegacja polskich przedsiębiorców rozpoczęła misję gospodarczą do Laayoune, mającą na celu zbadanie możliwości inwestycyjnych w południowych regionach Królestwa. Zorganizowana przez Ambasadę Maroka w Warszawie, we współpracy z Regionalnymi Centrami Inwestycji dla Prowincji Południowych, misja gospodarcza do Laayoune i Dakhla, dwóch miast na Saharze Marokańskiej, które odnotowują istotny wzrost gospodarczy i zapewniają wyjątkowe aktywa dla inwestycji zagranicznych, ma na celu w celu zbadania możliwości biznesowych w regionie.