Na pierwszy rzut oka Polacy wydają się mniej emocjonalni niż Włosi, jednak wolą wyrażać swoje uczucia werbalnie. Oto kilka gestów, które pomogą Ci bez użycia słów znaleźć wspólny język z Polakami.
Czy ty żartujesz
„Puknij się w łeb” („Klep się w głowę”) to gest, którego Polacy używają w różnych sytuacjach. Kierowcy mogą zgłaszać wykroczenia drogowe. Podczas rozmowy z przyjaciółmi ktoś mówi coś głupiego lub oburzającego, co może wywołać ten znak. Polacy często stukają się palcem wskazującym w czoło, gdy dyskutują o zachowaniu polityków czy celebrytów.
Jeśli chcesz wzmocnić gest, użyj dłoni twarzy. Jest często używany i na pewno rozumiany.
Jeśli kurczaki mają zęby = kaktus wkrótce wyrośnie mi na dłoni!
Być może znasz wyrażenie „kiedy kurczaki mają zęby”. W każdym języku jest mnóstwo słów, które podkreślają, jak coś jest niemożliwe i szalone. Polacy w tej sytuacji wskazują palcem wskazującym na otwartą dłoń i mówią: „Niedługo wyrośnie mi kaktus!”.
W Twoich snach!
Ten gest jest jak powiedzenie: „To się nie stanie!”, „Zapomnij o tym!” Biorąc to pod uwagę, jest to najbardziej niegrzeczny i najbardziej uprzejmy sposób odrzucenia propozycji. The figa z makiem (dosłownie „makowa figa”) wykonuje się, wkładając kciuk między palec wskazujący i środkowy zaciśniętej pięści.
Powodzenia!
Wyobraź sobie, że zbliża się ważny egzamin lub pierwsza randka. A może chcesz, aby coś w rodzaju burzy śnieżnej opóźniło określony egzamin lub datę. Większość naszych czytelników krzyżuje palec wskazujący i środkowy i mówi: „Trzymamy kciuki!” Jako życzenie szczęścia. Polacy zwijają palce w pięści wokół kciuków. Mogą to dodać”Trzymam wrażenie!” („Będę trzymał kciuk!”).
Czy chciałbyś coś do picia?
W Polsce Polacy stukają się bokami dłoni w szyję, aby pokazać, że ktoś za dużo pije lub zaprosić znajomych na drinka. Ten gest jest wyraźnym odniesieniem do pijaństwa lub nadmiernego spożycia alkoholu, a nie tylko jako aperitif przy kieliszku wina. Bez słowa oznacza to, że ktoś jest pijany lub pijany.
Aby pozostać przy tym samym temacie, ten znak jest również używany w kontekście kaca. Jeśli ktoś podczas wykonywania tego gestu powie „wyszedłem wczoraj wieczorem”, oznacza to, że rzeczywiście był pijany.
Piątka!
Większość z was zna przybicie piątki. Oczywiście znasz wersję z pięściami. W Polsce nazywane są „żółwikami”, co oznacza „żółwiczki”. Jeśli więc masz bliskich przyjaciół w Polsce, możesz „przybić żółwika”, spotykając się z nimi w nieformalnej atmosferze. Niektórym wydaje się, że zaciśnięta pięść przypomina skorupę żółwia, stąd nazwa tego popularnego gestu.
Gest Kosakiewicza
W Polsce lekkoatleta Władysław Kozakiewicz (patrz artykuł „Ten polski tyczkarz, który przeciwstawił się Sowietom”) zapisał się w pewnej chwalebnej historii. Na igrzyskach olimpijskich w Moskwie w 1980 r. polska tyczkarka pobiła rekord świata, uzyskując 5,78 m wysokości. Następnie „podziękował” sowieckim kibicom, którzy wygwizdali go i innych zagranicznych sportowców mitycznym salutem. Od tego czasu w Polsce znak ten nazywany jest znakiem Kozakiewicza.
czy mogę
Jeśli jesteś w polskiej szkole, uważaj, jak podnosisz rękę. W rzeczywistości nie podnoszą rąk, co oznacza, że dłonie są otwarte. Zamiast tego, podnosząc ręce, trzymają tylko palec wskazujący i środkowy.
Więc jakich używasz? Czy widziałeś lub znasz inne objawy?
Artykuł pierwotnie opublikowany 10.06.21
„Guru mediów społecznościowych. Bardzo upada. Wolny fanatyk kawy. Entuzjasta telewizji. Gracz. Miłośnik internetu. Nieskrępowany wichrzyciel.”
More Stories
Euro 2024: Holandia od tyłu pokonała Polskę w finale grupy C przeciwko Francji
W Polsce protest przeciwko wykorzystaniu sztucznej inteligencji w radiu
Polska zabiega o czasowe zawieszenie praw azylowych z UE