Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na zdjęciach, na zdjęciach.  Teleskop Euclid Europejskiej Agencji Kosmicznej ukazuje oszałamiające obrazy Wszechświata

Na zdjęciach, na zdjęciach. Teleskop Euclid Europejskiej Agencji Kosmicznej ukazuje oszałamiające obrazy Wszechświata

23 maja 2024 r. misja kosmiczna Euclid Europejskiej Agencji Kosmicznej ujawniła nowe, nigdy wcześniej nie widziane obrazy Wszechświata.

Okno na galaktykę. Do’Europejska Agencja Kosmiczna W najbliższy czwartek, 23 maja, odkryjemy nowe, olśniewające obrazy wszechświata.

\ud83c\udd95 Euklides znów dostarczył…

Dzisiaj publikujemy pięć oszałamiających, nigdy wcześniej nie widzianych zdjęć galaktyk i zjawisk niebieskich, wykonanych przez nasz Teleskop Euklidesa. Odkrywają bogactwo nowych odkryć naukowych, które umożliwiają naukowcom poszukiwanie egzotycznych planet, wykorzystywanie soczewkowanych galaktyk… pic.twitter.com/0gt60eBvQb

— Europejska Agencja Kosmiczna (@esa) 23 maja 2024 r

Te pięć scen zarejestrowanych przez Teleskop Euklidesa powinno umożliwić naukowcom właśnie to „Idź szukać wędrujących planet”. I„Badanie ciemnej materii i ewolucji Wszechświata”.

Kosmiczny Teleskop Euklidesa właśnie opublikował nowe zdjęcia, które są oszałamiające. To jest M78, obszar gwiazdotwórczy. Tylko na tym zdjęciu widzimy 300 000 młodych lub powstających gwiazd!! pic.twitter.com/3nGiicdwMq

— Eric Lagadic\u2728\ud83c\udf0d (@Eric Lagadic) 23 maja 2024 r

Obserwujemy tam obłoki molekularne, które są mieszaniną gazu i pyłu „Zapadanie się pod ich ciężarem”wyjaśnia Jean-Charles Coulander, astronom z Komisji Energii Atomowej (CEA).

Wyjątkowo ostre obrazy

Uzyskane zdjęcia są co najmniej czterokrotnie ostrzejsze niż te wykonane przez teleskopy naziemne. Obejmuje rozległe połacie nieba na niespotykanej dotąd głębokości, obserwując odległy Wszechświat zarówno w świetle widzialnym, jak i podczerwonym.

Teleskop Euklidesa może prześledzić ukryte podstawy wszechświata, sporządzić mapę miliardów galaktyk na ponad jednej trzeciej nieba i zbadać, jak powstał wszechświat.

READ  Komunikacja z sondą Voyager 2 przywrócona!