Monako już pogrąża w niepewności Lyon, a Lille kontynuuje doskonały start sezonu

Oto dzisiejszy wynik trzech meczów ligi francuskiej: 2-0. Tym samym w sobotę 24 sierpnia Monako wygrało drugi mecz z rzędu i zadało drużynie Lyonu drugą porażkę w obu meczach.mi Dzień mistrzostw, podczas którego Lille zmierzyło się z Angers i zdenerwowało Saint-Etienne w Geoffroy-Guichard pod Le Havre.

Olympique Lyonnais (OL) wyszedł zachwycony zakończeniem poprzedniego sezonu, ostatecznie zapewniając sobie szóste miejsce i nieoczekiwany awans do Ligi Europy po katastrofalnym początku sezonu. Być może koszmar powrócił już z drugą porażką z rzędu i ostatnim miejscem w tabeli, czekając na niedzielne mecze finałowe.

Lyon z pewnością nie ma łatwego harmonogramu, ponieważ po Rennes zmierzy się z Monako. Jednak te kluby nie są niczym więcej niż pretendentami do kwalifikacji do Ligi Mistrzów, a Lyon jest finansowo i sportowo przygotowany, aby z nimi konkurować. Jej amerykański właściciel John Textor, który w tym tygodniu ogłosił chęć inwestycji w angielski klub Everton, na własne oczy widział mankamenty drużyny, którą wybrał trener Pierre Sage.

Przeczytaj także | Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów Ceny Ligue 1 wzrosły, podobnie jak pirackie transmisje meczów

Wygląda na to, że karencja byłego trenera Lyonu już się skończyła. OL dominował we wszystkich aspektach meczu i mógł stracić więcej niż dwa gole. Najpierw młody talent, Elisé Benn junior, perfekcyjnym strzałem między nogi obrońców Lyonu zmylił bramkarza Lyonu Lucasa Perry’ego (1-0, 65).mi), który zastąpił Anthony’ego Lopeza.

Zespół Monako pokonał Lyon pod falami ataku i zmarnował sporo czasu, zanim zabił Lamine’a Kamarę, który złapał długie, niskie dośrodkowanie Ouattary z dalekiego słupka (2-0, 80).mi).

Przeczytaj także | Liga Francuska: Festiwal ataków Paris Saint-Germain, który miażdży Montpellier 6:0

Noc jest już w drodze

Po pierwszym zwycięstwie nad Saint-Etienne (2:0) Monako zajmuje podium za cieszącym się dobrą formą Paris Saint-Germain w piątek przeciwko Montpellier (6:0) i Lille, które w sobotę bez większych problemów zdominowało Angers .

READ  Puchar Świata: Francja zmierzy się z Polską w 1/8 finału

Mastify rozpoczęły sezon naprawdę dobrze, eliminując Fenerbahce w trzeciej rundziemi Runda wstępna Ligi Mistrzów, a następnie w tym tygodniu zwycięstwo nad Slavią Praga (2:0) w pierwszym meczu play-off – rewanż odbędzie się w środę w Czechach. W tym samym tempie kontynuowali mecz przeciwko Angers u siebie, tydzień przed meczem z Paris Saint-Germain.

Przeczytaj także | Lille pokonało Slavię Praga w pierwszym meczu eliminacji Ligi Mistrzów

To były paryżanin Thomas Meunier otworzył wynik po szybkim podaniu do Haakona Haraldssona, które zakończył pięknym strzałem z zewnętrznej strony stopy (1-0, 34).mi). Mohamed Bayo dopełnił sukces Lille na koniec meczu bezpośrednim zwycięstwem nad Yahyą Fofaną (2:0, 90+6).

Klub z Północy mógł liczyć na najlepsze, gdyby Jonathan David (26mi), Gabriela Gudmundssona (45+3), czy nawet Haraldssona (66mi) był bardziej utalentowany. Jednak Islandczyk, który ponownie skupił się na pomocy, znalazł się we właściwym miejscu i dobrze rozpoczął swój drugi sezon we Francji, podczas gdy Ethan Mbappé, młodszy brat Kyliana, był interesujący już w swoim pierwszym starcie.

Biuletyn

„Lekkoatletyka”

Sondaże, raporty i analizy: Wiadomości sportowe w Twojej skrzynce odbiorczej w każdą sobotę

Wynik

Z drugiej strony SCO nie pokazało nic w pierwszej połowie (28% posiadania piłki i nie oddało żadnego strzału), ale w drugiej połowie miało dwie klarowne okazje: główka Yassine’a Belkhadema minęła bramkę (49).miNastępnie strzał z bliskiej odległości Siddiqui’ego Sherifa zderzył się ze strzałem Lucasa Chevaliera (74mi).

To tyle, jak na drużynę, która po dwóch porażkach utrzymuje się z 0 punktami. Awansowana drużyna została w zeszłym tygodniu pokonana przez drużynę z północnej Francji: Lens.

Przeczytaj także | Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów Vincent Labrune balansujący na linie jest kandydatem do sukcesji na czele Professional Football League

READ  Premier League – „Zmienił grę”: Romelu Lukaku (Chelsea) i uratował powrót The Blues

Le Havre psuje powrót Geoffroya Guicharda do Ligue 1

Saint-Etienne, historycznie elitarny klub z Ligue 1, oraz Le Havre (HAC), który w zeszłym roku o włos uniknął spadku, szczególnie chciały uniknąć tego samego rekordu dwóch porażek.

Dobrze spisał się zespół HAC, który zwyciężył wieczorem na Stade Geoffroy-Guichard, który był w połowie pusty z powodu kar LFP nałożonych na trybuny.

Obie drużyny przez długi czas marnowały swoje szanse, jednak rzut karny przyznany Casimirowi pozwolił Abudelayowi Toure zapewnić swojemu zespołowi przewagę (1-0, 57).mi). Aruna Sanganti trafiła w dziesiątkę po dziesięciu minutach od rzutu rożnego (2-0).

Przeczytaj także | Mecz drugiej ligi pomiędzy Lorient i Grenoble został przerwany po kilku incydentach w związku ze sporem dotyczącym harmonogramu