Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Microsoft uruchamia własnych „agentów”.

Microsoft uruchamia własnych „agentów”.

Firma Microsoft uruchomiła w poniedziałek nowe narzędzia sztucznej inteligencji (AI), aby umożliwić swoim klientom tworzenie własnych „Agenci IA”oraz asystenci cyfrowi, którzy mogą rozmawiać z ludźmi i wykonywać zadania w ich imieniu. Wreszcie, „Wszystkie organizacje będą miały konstelację agentów – od prostego systemu pytań i odpowiedzi (chatbot, przyp. red.) po pełną autonomię”.Szacunki amerykańskiego giganta technologicznego w notatce prasowej.

Od 2023 roku Microsoft, Google i ich konkurenci szybko wdrożyli generatywne aplikacje AI, takie jak ChatGPT (OpenAI), które generują wszelkiego rodzaju treści na podstawie prostego zapytania w języku potocznym. Niedawno nabyły funkcje, takie jak możliwość interakcji werbalnej, interpretacji obrazów, tworzenia filmów itp.

„Działanie w imieniu osoby fizycznej”

Ale świętym Graalem Doliny Krzemowej są asystenci AI, którzy działają w oparciu o ogólny model językowy, ale też nim są „trener” Zbiór danych o organizacji lub osobie. Agent AI mający dostęp do kalendarza i skrzynki e-mail danej osoby może na przykład planować spotkania lub odpowiadać na zaproszenia. Od listopada zainteresowane organizacje będą mogły stworzyć własnego, autonomicznego asystenta AI za pośrednictwem platformy Copilot Studio.

„Będą pracować w imieniu osoby, zespołu lub funkcji, aby wdrażać i organizować procesy biznesowe”Szczegółowe informacje Microsoftu. Niektóre firmy przetestowały już Copilot Studio, np. firma konsultingowa McKinsey, która zaprojektowała dla niego agenta „Przyspiesz proces przyjmowania nowych klientów”Według giganta oprogramowania prowadzi to do 30% redukcji powiązanych zadań administracyjnych.

Bądź produktywny

Microsoft już dzwoni do asystentów ds. marketingu „drugi pilot”W poniedziałek ogłosiła uruchomienie dziesięciu nowych niezależnych agentów dla firm, specjalizujących się w sprzedaży, łańcuchu dostaw, a nawet obsłudze klienta. Ma pozwolić użytkownikom na zwiększenie produktywności, a co za tym idzie rentowności. Te komercyjne aplikacje, nieznane ogółowi społeczeństwa, pozwalają grupom technologicznym uzasadnić swoje ogromne inwestycje w generatywną sztuczną inteligencję, ponieważ zaczynają generować przychody, w przeciwieństwie do narzędzi dostępnych ogółowi społeczeństwa w Internecie.

READ  Od ChatGPT po Midjourney, generatywna sztuczna inteligencja zapuszcza korzenie w firmach

Microsoft wcześnie postawił na generatywną sztuczną inteligencję, inwestując w OpenAI, przed uruchomieniem ChatGPT. Producent systemu Windows wpompował w kalifornijski start-up łącznie 13 miliardów dolarów i ogłosił w tym roku ponad 15 miliardów dolarów inwestycji w sztuczną inteligencję za granicą. A to jeszcze nie koniec: generatywna sztuczna inteligencja wymaga nowych, wyrafinowanych serwerów i dużej ilości energii elektrycznej, do tego stopnia, że ​​Microsoft, Google i Amazon podpisały umowy na dostawy energii jądrowej.