Ładowanie Porsche Mission E zajmie 20 minut

Mission E, to pierwsze i wielkie podejście Porsche do stworzenia miłego dla oka i zaawansowanego samochodu elektrycznego. Od zaprezentowania światu koncepcji pojazdu w 2015 roku minęło już trochę czasu, a premiera Porsche Mission E jest coraz bliżej. Stefan Weckbach, kierownik działu samochodów elektrycznych w Porsche podzielił się kilkoma informacjami na temat Mission E.

Szczególną uwagę należy zwrócić na kwestię ładowania, do której bardzo poważnie podchodzi niemiecka firma. Mission E ma być wyposażona w system szybkiego ładowania, który pozwoli naładować pojazd w niespełna 20 minut. Po naładowaniu mamy być w stanie przejechać samochodem około 400 km.

W Europie, posiadająca Porsche grupa Volkswagen współpracuje z innymi firmami samochodowymi w celu zbudowania sieci ładowarek szybkiego ładowania. W Stanach Zjednoczonych sytuacja wygląda nieco inaczej jednak Mission E będzie współpracować również z innymi standardami ładowania.

Weckbach pracował w przeszłości w Tesli, której Model S jest naturalnym konkurentem Porsche Mission E. Uważa, że mimo, iż Tesla posiada sieć swoich Superchargerów, to system Porsche będzie zdecydowanie lepszy i szybszy. Ładowarki amerykańskiego producenta wykorzystują bowiem napięcie 480V, a stacje ładowania Porsche aż 800V, co oczywiście przekłada się na krótszy czas ładowania. Mission E ma oferować również powtarzalną wydajność i maksymalną prędkość, która może być utrzymywana przez długi czas. Mission E ma osiągać prędkość 100 km/h w czasie zaledwie 3,5 sekundy.

Obserwuj @glodniwiedzy - znajdziesz tu najciekawsze informacje ze świata.


Źródło: popularmechanics.com