Nasze mózgi nie są przystosowane do wysiłku.
„Zrobię to jutro”, „Później dokończę”, „Nie chce mi się”… Ciężko jest wrócić do wysiłku! Lenistwo charakteryzuje się Zmniejsz lub nawet unikaj plam. Zjawisko, którego czasami trudno się pozbyć. „W neuropsychologii niekoniecznie mówimy o „lenistwie”, ale raczej o „tendencji do ograniczania wysiłku”, czyli tzw.I dla „Osiągnięcie celu niższym kosztem„ wyjaśnia dr Boris Cheval, neuropsycholog aktywności fizycznej. To, co nazywamy „lenistwem”, to: zjawisko naturalne : „Jeśli chodzi o ewolucję, jest całkiem naturalne, że nasze mózgi będą skonstruowane tak, aby oszczędzać pieniądze”. Oznacza to, że w przypadku zadania wymagającego wysiłku będzie miał reakcję, wybierając odpowiednik, aby osiągnąć swój cel przy użyciu jak najmniejszej ilości energii. „Tam Dziedzictwo ewolucjina s'organise au Poziom fizyczny I w Poziom mentalny Aby łatwo i bez wysiłku osiągnąć nasze cele.”
Naturalnie leniwy mózg
Bardziej niż lenistwo, motywuje nas do tego mózgefektywność Oznacza to, że robienie jak najmniej, a jednocześnie uzyskiwanie maksymalnych wyników, w naturalny sposób maksymalizuje stosunek wysiłku do wydajności. „Nazywamy tę efektywność «lenistwem», ponieważ często nie podejmiemy żadnego wysiłku, będziemy «leniwi».” W naszym codziennym życiu możemy to zobaczyć poprzez nasze wybory: „W 90% przypadków ludzie to biorą Schody ruchome zamiast schodów„ Słynny uczy się Boris Cheval. nasz Codzienne rzeczy I nasze Innowacje technologiczne Pozwalają nam także ograniczyć wysiłek: hulajnogi elektryczne pomagają nam krócej chodzić, roboty domowe, takie jak miksery elektryczne, pomagają nam gotować, a inteligentne odkurzacze sprzątają za nas.
Zatem przetwarzanie naszego lenistwa wydaje się zakłócać funkcjonowanie naszego mózgu. „Musimy pamiętać, że na poziomie neuronaukowym wysiłki mózgu nie mają sensu, ale trwają badania, które mają na celu podjęcie takich prób”. Według Borisa Chevala celem badań jestNaucz ludzi kochać smak wysiłku. „Jedno z badań wykazało pozytywne rezultaty wśród osób wykonujących wysiłek umysłowy, na przykład wykonując ćwiczenia matematyczne, oferując: nagroda W formie punktów, tak jak w wygranej grze.” Za tym badaniem kryje się idea, że możemy nauczyć się doceniać wysiłek. Dla tego „Możemy edukować ludzi Doceń konsekwencje „Starania” Ekspert sugeruje. Nagradzanie siebie za każde zadanie może zatem być kluczem do motywacji: „Jeśli mi się to uda, będę miał do tego prawo” i każdy decyduje, co może go motywować.
Zdaniem naszego eksperta, można się zmotywować także w trakcie wykonywanego zadania, za pomocą tego, co on nazywa „Wewnętrzne nagrody” : „Niektóre wskazówki będą opierać się na tym, co nazywamy„ emocjonalnymi doświadczeniami ”wysiłku i będą w stanie uczynić je pozytywnymi”. Konkretnie, Zakończ zadanie najprostszym Zamieni te ostatnie chwile wysiłku w przyjemne wspomnienie. Pamięć emocjonalna tego ostatniego pozostanie pozytywna. Zaraz potem Słuchać muzyki Ćwiczenia mogą uprzyjemnić tę chwilę, wybierając playlistę kojarzącą się z pozytywnymi emocjami. Wreszcie środowisko jest ważne. Jeśli masz problemy z motywacją do ćwiczeń, może ćwicz poza Sprawi, że ta chwila będzie przyjemniejsza. Ponownie, zadaniem każdej osoby jest znalezienie tego, co sprawi, że jej zadanie będzie jak najbardziej bezbolesne, tak aby chciała je wykonać.
„Profesjonalne rozwiązywanie problemów. Pragnący być pionierem kulinarnym. Przyjazny miłośnik piwa.”
More Stories
Muzyka Nintendo: Le Spotify wyprodukowane na Nintendo
Cyberpunk 2077 nie umarł, CD Projekt ogłasza wielkie ogłoszenie dla całej społeczności
Nowa trójka astronautów wyrusza na chińską stację kosmiczną