Zespoły francuskiej firmy w Polsce z dumą ogłaszają wybór nowego budynku na siedzibę swojej firmy. Do września 2026 roku francuska firma w Polsce przeprowadzi się ze swojej obecnej siedziby przy ulicy Widok do Bloku Europzyskiego na Woli.
Utworzony w 1925 roku Instytut Polsko-Francuski jest francuskim instytutem współpracy i działalności kulturalnej zlokalizowanym w Warszawie i Krakowie. Promuje kulturę francuską w Polsce i przyczynia się do rozwoju współpracy dwustronnej. Jest częścią sieci 98 francuskich firm na całym świecie, wzmocnionej przez 830 Alliance Françaises, w tym 8 w Polsce.
Instytut Francuski w Polsce jest wiodącym w kraju ośrodkiem nauczania języka francuskiego, zatrudniającym 30 wykwalifikowanych nauczycieli. W swojej ofercie posiada kursy języka francuskiego ogólnego i specjalistycznego. Oferuje możliwość przystąpienia do testów znajomości języka francuskiego. Biblioteka multimediów oferuje szeroką gamę zasobów papierowych i cyfrowych, odpowiednich zarówno dla początkujących, jak i ekspertów. Co miesiąc biblioteka medialna zaprasza najmłodszych na dwujęzyczną opowieść. Regularnie organizuje konferencje i spotkania z nauczycielami francuskojęzycznymi.
Instytut Francuski w Polsce pragnie wzmacniać francusko-polski dialog kulturalny. Wspiera wymianę kulturalną między Francją i Polską w dziedzinie tłumaczeń książek, sztuk performatywnych, muzyki tradycyjnej i współczesnej oraz kina, jednocześnie nawiązując nową i innowacyjną współpracę w kreatywnych obszarach technologii cyfrowej i projektowania. Ma także na celu promocję współpracy edukacyjnej i językowej poprzez ugruntowanie miejsca języka francuskiego w polskich szkołach oraz promocję edukacji francuskiej w Polsce. Za wspieranie współpracy akademickiej i naukowej odpowiada także Instytut Francuski w Polsce.
Nowa siedziba francuskiej firmy w Polsce mieści się w zabytkowym budynku Drukarni Bellona w Bloku Europzyskim, dzielnicy podlegającej szybkiemu rozwojowi i zmianom. Rzut kamieniem od Muzeum Powstania Warszawskiego i siedziby agencji Frontex budynek przechodzi obecnie generalny remont w ramach wysokiej klasy projektu deweloperskiego „The Bridge”. Ambasador Francji w Polsce p. 2 sierpnia Etienne de Ponsins i najemca Gelamko podpisali umowę najmu francuskiej rezydencji.
- Podpisanie umowy najmu w Residence de France w dniu 2 sierpnia 2024 r
- Podpisanie umowy najmu w Residence de France w dniu 2 sierpnia 2024 r
- Wizualizacja nowej siedziby francuskiej firmy w Block Europeski w Warszawie
Linia metra nr 2 (Rondo Daszyńskiego), obsługiwana przez linie tramwajowe i autobusowe, nowa siedziba Instytutu zlokalizowana jest w jednej z najbardziej dynamicznych dzielnic Warszawy, jest łatwo dostępna i oferuje całkowicie odnowione i zaadaptowane przestrzenie. Zadania.
Na parterze biblioteka multimediów o powierzchni 150 metrów kwadratowych oferuje czytelnikom ciepłą i przyjazną atmosferę dzięki przeprojektowanym przestrzeniom i 2 modułowym salom lekcyjnym. Na pierwszym piętrze budynku powstanie 9 kolejnych sal dydaktycznych, a biura pomieszczą wszystkie zespoły firmy.
Place de l’Europe jest już miejscem spotkań, kultury i wydarzeń, a francuska firma w Polsce będzie zainteresowana opracowaniem konkretnego programu we współpracy z właścicielem najemcy.
Jest to więc nowa francuska firma w Polsce, która obecnie w koncepcji jest otwarta na świat zewnętrzny. Jednak jest to firma bardziej zaniepokojona swoją odpowiedzialnością za zmiany ekologiczne.
- Wizualizacja nowej siedziby francuskiej firmy w Block Europeski w Warszawie
- Wizualizacja nowej siedziby francuskiej firmy w Block Europeski w Warszawie
Projekt „The Bridge” ma być pomostem pomiędzy historią a nowoczesnością, co znajduje odzwierciedlenie w architekturze łączącej stary, zabytkowy budynek Bellony z 40-piętrową wieżą. Będzie oferować najnowocześniejsze, przyjazne dla środowiska rozwiązania technologiczne, certyfikowane SmartScore i WiredScore, a docelowo WELL, BREEAM, Green Building Standard i kompleksowe udogodnienia.
- Wizualizacja nowej siedziby francuskiej firmy w Block Europeski w Warszawie
- Wizualizacja nowej siedziby francuskiej firmy w Bloku Europejskim w Warszawie
Nowa platforma firmy jest neutralna energetycznie i zasilana w 100% czystą energią. W budynku zastosowany zostanie wysoce wydajny i innowacyjny system zarządzania energią, który będzie monitorował i zarządzał parametrami energetycznymi budynku.
Ponieważ francuska firma w Polsce obchodzi 100-lecie swojego istnienia, przeprowadzka do nowego kultowego i nowoczesnego budynku, bardziej dostępnego i włączającego, wyznacza nowy etap w jej historii. Dzięki temu we wrześniu 2026 r. uczniom, nauczycielom języka francuskiego i czytelnikom mediateki udostępniona zostanie usługa bardziej skupiona na upowszechnianiu języka i kultury francuskiej w Polsce. Transfer będzie stanowić nowy, znaczący krok w pogłębianiu więzi kulturowych pomiędzy zaprzyjaźnionymi i sojuszniczymi krajami, Polską i Francją.
„Guru mediów społecznościowych. Bardzo upada. Wolny fanatyk kawy. Entuzjasta telewizji. Gracz. Miłośnik internetu. Nieskrępowany wichrzyciel.”
More Stories
Euro 2024: Holandia od tyłu pokonała Polskę w finale grupy C przeciwko Francji
W Polsce protest przeciwko wykorzystaniu sztucznej inteligencji w radiu
Polska zabiega o czasowe zawieszenie praw azylowych z UE