Miejska platforma do głosowania online oparta na blockchain (lub „blockchain”) i testach ekspozycji 5G na stacji Rennes: Oto garść informacji technicznych z zeszłego tygodnia.
Neuilly zaczyna głosować online
Od września przyszłego roku miasto Neuilly-sur-Seine będzie miało internetową platformę do głosowania „Neuilly Vote”, z której gmina skorzysta, aby mieszkańcy mogli głosować na takie tematy, jak programy kulturalne, a następnie, w drugim kroku, na bardziej wrażliwe tematy takie jak remonty i godziny zamknięcia urządzeń publicznych…
„Nouil Vote” będzie „pierwszą lokalną aplikacją do głosowania online, która jest bezpieczna, anonimowa i łatwa w użyciu” – powiedziała Rada Miejska Neuilly.
„W dłuższej perspektywie, w przypadku wyborów lokalnych i krajowych, to prostsze, szybsze i łatwiejsze rozwiązanie musi być dostępne dla tradycyjnego systemu głosowania” – powiedział burmistrz Neuilly Jean-Christophe Fromantin.
Neuilly Vote został opracowany w „open source” (open code) do wykorzystania przez inne gminy.
„Częściowo zdecentralizowana cyfrowa infrastruktura do głosowania online” opiera się w szczególności na „łańcuchu bloków” Tezos. Został opracowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Electis, które zapewnia rozwiązanie sprawdzone już zwłaszcza na uniwersytetach.
ANFR testuje ekspozycję na fale związane z 5G
Narodowa Agencja Częstotliwości ogłosiła, że na stacji Rennes przetestowała ekspozycję na fale elektromagnetyczne związane z 5G w paśmie 26GHz.
Ten zakres, który nie jest jeszcze alokowany we Francji, zapewni dodatkową przepustowość na obszarach do kilkuset metrów wokół zakładów, do zastosowań wymagających bardzo dużych prędkości przepływu na bardzo gęstych obszarach.
„Zmierzone poziomy, wahające się od 0,4 V/m (wolty na metr) do 3,2 V/m, w zależności od konfiguracji testowych, pozostają znacznie poniżej regulacyjnej wartości granicznej ustawionej na 61 V/m dla tej szerokości pasma”, zauważył ANFR, przedstawiając wyniki Testy przeprowadzone we współpracy z Orange i SNCF.
Według agencji testy wykazały również, że „wiązki antenowe wytwarzały bardzo lokalną ekspozycję”. „Kiedy jesteśmy w odległości kilku metrów od rdzenia wiązki, udział 5G w ekspozycji na fale staje się znikomy” – zauważa.
W „rzeczywistych” przypadkach użycia maksymalne zarejestrowane poziomy narażenia nie przekraczają „1 V/m, co jest rzędem średniego narażenia zarejestrowanego w kontekście kilku tysięcy wykonanych pomiarów. Każdego roku na francuskiej glebie” dodany.
FranceConnect ponownie kieruje swoje wezwanie do sektora prywatnego
FranceConnect, publiczna usługa identyfikacji online, chce, aby więcej prywatnych firm korzystało z usług, aby odnieść sukces w dziedzinie, która wciąż się rozwija, ale jest bardzo pożądana.
France Connect to rodzaj unikalnego klucza, który umożliwia użytkownikom Internetu używanie tej samej nazwy użytkownika i hasła do identyfikacji na stronie internetowej.
Pozwala na identyfikację w wielu witrynach usług publicznych, ale nadal jest mało używany przez sektor prywatny, który jest w stanie z niego korzystać od maja 2020 r.
Międzyministerialna Dyrekcja Cyfrowa (Denum) wskazała, że „państwo dopuszcza o dodatkowy rok możliwość dołączenia do doświadczenia France Connect firmom z sektora opieki zdrowotnej, społecznej, edukacyjnej, transportowej i wynajmu towarów i pojazdów”. kto zarządza systemem.
Obecnie 26 milionów osób korzysta z France Connect, aby uzyskać dostęp do 960 usług online. Zainteresowanie wyraziło około trzydziestu firm z sektora prywatnego, ale bardzo niewiele faktycznie wyprodukowało usługę, mówi źródło zaznajomione z tą sprawą.
Weryfikacja tożsamości: niemiecki IDnow przejmuje francuską Ariadnext
Niemiecka grupa weryfikacji tożsamości online IDnow kupi swojego francuskiego rywala Ariadnext.
„Łącząc siły z IDnow i Ariadnext, firmy będą mogły oferować kompletną platformę weryfikacji tożsamości, od zautomatyzowanych rozwiązań technologicznych opartych na sztucznej inteligencji (AI) po rozwiązania wspomagane przez człowieka, z opcjami weryfikacji online lub w punkcie sprzedaży, – powiedzieli we wspólnym oświadczeniu.
Firma IDnow, podobnie jak Ariadnext, odnotowała w ostatnich latach silny wzrost. W ciągu ostatnich pięciu lat firma Ariadnext korzystała z jej usług ponad dwukrotnie każdego roku. Ze swojej strony firma IDnow stwierdza, że wykorzystanie jej produktów potroiło się w ciągu ostatniego roku z powodu hermetyzacji.
„Dzięki silnej obecności w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Polsce i Rumunii nasze połączone pakiety produktów mają na celu stworzenie niezrównanej platformy dla naszych klientów na rynku europejskim” – powiedział Guillaume Despagne, prezes Ariandnext.
Cyfrowa waluta banku centralnego
18 i 25 czerwca Bank Francji przeprowadził piąty eksperyment z cyfrowym pieniądzem banku centralnego.
Operacja prowadzona przez fintechową firmę LiquidShare zgromadziła dużą grupę graczy, w tym Axę, BNP Paribas, Euronext i Caisse des Dépôts, i przeprowadziła symulację emisji i wymiany papierów wartościowych na prywatnym blockchainie.
Ten eksperyment jest częścią programu uruchomionego w marcu 2020 r., którego celem jest rozważenie celowości stworzenia cyfrowej waluty banku centralnego na poziomie strefy euro.
zbieranie funduszy
Firma biotechnologiczna Xenothera z siedzibą w Nantes (Inżynieria Genetyczna i Immunologia) zebrała 20 milionów euro w szczególności z Europejskiego Funduszu EIC, spółki holdingowej Nabuboto, francuskiego funduszu Anaxago Capital i grupy ochrony socjalnej Malakoff Humanis.
Isorg (Organic Image Detectors and Large Area Sensors) zebrał 16 milionów euro od inwestorów przemysłowych (Sumitomo Chemical Co. Ltd, Mitsubishi Corporation) i funduszu Financière Fonds Privés.
Gaïago (Nawożenie gleby) w Saint-Malo zebrało 13 milionów euro z funduszy Telos Impact Funds, We Positive Impact (Crédit Mutuel Arkea) i innych inwestorów.
Firma Angell, założona przez twórcę Meetic, Marca Simonciniego, aby produkować wysokiej klasy rowery elektryczne, zebrała 12 milionów euro, głównie od francuskiego giganta małego AGD SEB. W szczególności fundusze powinny pozwolić na uruchomienie nowego modelu montowanego w fabryce SEB, co zostało ogłoszone we wrześniu.
Monisnap (przelew pieniędzy do krajów wschodzących) zebrał 10 milionów euro od funduszu inwestycyjnego Serena i od inwestorów historycznych.
900.care (naturalne produkty do higieny i urody wielokrotnego napełniania, wyprodukowane we Francji) pozyskał 10 milionów euro z funduszy White Star Capital, Founders Future, 360 Capital oraz inwestorów prywatnych.
Assurly (ubezpieczenie wierzycieli) pozyskało 6 milionów euro od Cleverton Ventures i prywatnych inwestorów.
Flatsy (platforma do zarządzania gośćmi na rynku nieruchomości) zebrała 3 miliony euro z funduszy innowacyjnych WaterStart Capital, Notus Technologies i Caisse d’Épargne Normandie.
Mantra (platforma do szkolenia pracowników przed phishingiem) pozyskała 1,6 miliona euro, głównie od OneRagtime, Bpifrance, Axeleo Capital i prywatnych inwestorów.
„Profesjonalne rozwiązywanie problemów. Pragnący być pionierem kulinarnym. Przyjazny miłośnik piwa.”
More Stories
Najlepsze filmy związane z kasynami i zakładami bukmacherskimi
Podatki w zakładach bukmacherskich w Polsce – co warto wiedzieć?
Ta polska firma produkuje w 100% biodegradowalne talerze i sztućce z wykorzystaniem pszenicy