HyperloopTT rozpoczyna budowę pełnoskalowego systemu transportowego

Firma Hyperloop Transportation Technologies (HyperloopTT) poinformowała dziś o dostarczeniu do centrum badawczego w Tuluzie pierwszego zestawu rur przeznaczonych do transportu zarówno ludzi jak i towarów. Projektowany system o średnicy czterech metrów ma być zoptymalizowany zarówno pod kątem transportu kapsuł pasażerskich, jak i towarowych. Pierwsza faza testów obejmuje budowę zamkniętego systemu o długości 320 metrów, który ma zostać uruchomiony w tym roku. Ponadto, w 2019 roku planowane jest ukończenie budowy drugiej trasy, o długości 1 kilometra i umieszczonej na specjalnych pylonach 5,8 metra nad ziemią.

Dowiadujemy się, że oba systemy mogą być w pełni modernizowane i będą wykorzystywane zarówno przez HyperloopTT, jak i firmy partnerskie. Pełnoskalowa pasażerska kapsuła jest budowana w Carbures w Hiszpanii i ma zostać dostarczona do Tuluzy latem w celu montażu i testów integracyjnych systemu.

Jak informuje CEO HyperloopTT, Dirk Ahlborn, projekt jest czymś więcej niż biciem rekordów prędkości, to bowiem szansa na stworzenie wydajnego i bezpiecznego środka transportu. Firma posiada umowy partnerskie w wielu krajach na świecie. W Brazylii znajduje się centrum badań nad transportem i logistyką, zakład produkcyjny w Tuluzie. Poza tym, główna siedziba HyperloopTT znajduje się w USA w Kalifornii, a poszczególne biura są zlokalizowane w takich krajach, jak: Słowacja, Hiszpania, Korea, Dubaj, czy ZEA. Więcej informacji na temat najbliższych planów firmy powinno zostać udostępnionych w nadchodzących miesiącach.

HyperloopTT jest trzecią firmą po The Boring Company oraz Virgin Hyperloop One, która na poważnie zajmuje się rozwojem i planuje budowę systemu Hyperloop. Jakiś czas temu informowaliśmy, iż Virgin Hyperloop One zaprezentowało nową kapsułę transportową oraz umocniło stosunki z Arabią Saudyjską, na której terytorium może powstać pierwsze połączenie międzymiastowe Hyperloop. The Boring Company jest najmłodszą z wymienionych firmą. W przeciwieństwie do pozostałych, firma Elona Muska zakłada budowę systemów Hyperloop w wydrążonych pod ziemią tunelach, a nie na jej powierzchni. Firma HyperloopTT powstała w 2013 roku i obecnie zrzesza ponad 800 pracowników, a ponadto współpracuje z kilkoma uniwersytetami. Coraz większe zaangażowanie przedsiębiorstw w rozwój systemu Hyperloop napawa optymizmem odnośnie przyszłości tego rodzaju transportu.


Obserwuj @glodniwiedzy - znajdziesz tu najciekawsze informacje ze świata.


Źródło: prnewswire.com