Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Green Capital zamierza otworzyć ogromny projekt w Dakhla

Green Capital zamierza otworzyć ogromny projekt w Dakhla

Green Capital ogłosił, że ma ambicję opracowania w ciągu najbliższych pięciu lat innowacyjnego projektu produkcji zielonego wodoru o mocy 8 gigawatów w Dakhla. Wiodąca polska firma zajmująca się czystą energią finalizuje kopertę budżetową na start projektu.

Inwestorów z całego świata przyciąga potencjał Maroka w zakresie produkcji zielonego wodoru. Niedawno Green Capital, wiodąca polska firma zajmująca się produkcją czystej energii, wyraziła dziś swoje zainteresowanie Królestwem.

Polska dołącza do grona krajów, które przyciąga obfitość energii odnawialnej w Maroku i odpowiedni klimat zachęcający do inwestycji.

Polska grupa przechodzi do drugiej fazy, po utworzeniu w kwietniu 2023 roku marokańskiego oddziału w Casablance, a celem grupy jest uruchomienie dużego projektu zielonego wodoru o mocy 8 gigawatów (8 gigawatów) w Dakhla, nowym afrykańskim centrum.

Projekt ten, pod przewodnictwem Green Capital Hydrogen, zapuści korzenie w Dakhla, dynamicznym i dobrze prosperującym gospodarczo mieście. Ten wyjątkowy projekt zwiększy swoje możliwości inwestycyjne dzięki odpowiedniemu otoczeniu dla rozwoju gospodarczego.

Polska grupa, skuszona rezerwami energii słonecznej i wiatrowej Maroka, nie znalazła otoczenia konkurencyjnego w stosunku do Królestwa, które cieszy się strategicznym położeniem geograficznym, idealnym bezpieczeństwem i polityką wielofunkcyjności.

Ambicje polskiego koncernu energetycznego nie ograniczają się do tego etapu, gdyż Green Capital chce także inwestować w energetykę wiatrową i fotowoltaikę wraz z Green Capital New Technology, spółką zależną, której celem jest czerpanie korzyści z energii elektrycznej i zapuszczanie korzeni w Maroku. Ustawa 13-09 dotycząca energii odnawialnych stanowi, że każda osoba fizyczna lub prawna ma prawo opracowywać, projektować, produkować i sprzedawać energię elektryczną bezpośrednim odbiorcom w Królestwie i w tym ramach polska grupa dąży do ustanowienia tych przyszłych inwestycji.

Celem polskiego przedsiębiorstwa energetycznego jest jednak produkcja energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i sprzedawanie jej producentom za pośrednictwem linii średniego napięcia.

Regiony Tanger, Sharqia i Marrakesz-Safi znajdują się na szczycie listy celów tych projektów, a regiony Taza, Fez i Laayoune są również brane pod uwagę we wszystkich aspektach związanych z energią wiatrową.

READ  W Wielkiej Brytanii zaszczepiono prawie 40% populacji - monitorowanie Covid-19 na całym świecie - rts.ch

Od wybuchu wojny rosyjsko-ukraińskiej w 2022 roku Green Capital rozważa ekspansję zagraniczną o projekty w Afryce i Azji.

Grupa brała udział w World Power

Ponadto firma chce inwestować także w Republice Południowej Afryki, Namibii, Mauritiusie i Kenii. Kraje te, znane ze swojego potencjału energetycznego, stanowią żyzne gniazdo dla ambicji Zielonej Stolicy.

Polska spółka działa na rynku energetyki odnawialnej od 2008 roku i jest właścicielem kilkudziesięciu spółek z kapitałem przekraczającym 42 mln dolarów.

W ramach tego ogromnego projektu powstanie farma wiatrowa o mocy 400 MW, kolejne 800 MW instalacji fotowoltaicznych, magazyny energii, elektrolizery i infrastruktura towarzysząca, co pozwoli wygenerować 2,2 miliona MWh czystej energii rocznie.