Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Google nagradza spam oparty na sztucznej inteligencji: jak blog firmy generuje miliony kliknięć za pomocą fałszywych artykułów

Google nagradza spam oparty na sztucznej inteligencji: jak blog firmy generuje miliony kliknięć za pomocą fałszywych artykułów

Najnowsze studium przypadku godzina Jak spam blogowy wykorzystujący sztuczną inteligencję może pomóc witrynie biznesowej uzyskać miliony odwiedzin w ciągu zaledwie kilku miesięcy. To tylko jeden z tysiąca przykładów, gdzie Sztuczna inteligencja sprzyja oszustom i tasiemcom. Wszystko dzięki wyszukiwarce Google i Google Ads. Polska firma „Przestrzeń TS2” Jest dostawcą internetu satelitarnego, przede wszystkim dla żołnierzy amerykańskich i polskich.

TS2 Space jest także spamerem AI : Od lutego 2023 r. Firma opublikowała co najmniej 336 260 postów na blogu napisanych przez sztuczną inteligencję w wielu językach, w tym angielski, włoski, niemiecki, duński i inne. Artykuły, pierwotnie skupiające się na tematach biznesowych, takich jak telefony satelitarne, obejmują teraz wszystko, od stref klimatycznych po nowe samochody i najnowsze smartfony po modele i wycieczki po miastach.

TS2 Space wykorzystuje wyłącznie obrazy wygenerowane przez sztuczną inteligencję, chociaż dostępne są oryginalne obrazy.

Ten obraz ma przedstawiać Pixel 8 firmy Google. | Zdjęcie: za pośrednictwem TS2 Space

Skoro już mowa o Pixelu 8: podane w artykule same fakty na temat urządzenia są prawdziwe, jednak pod koniec ćwiczenia ChatGPT w kwietniu 2023 r. smartfon Google nie działał. To pewny znak, że TS2 Space nie tylko tworzy teksty od podstaw, ale też czerpie inspiracje także z istniejących źródeł i przepisuje je. Wiele wpisów na blogu dotyczy bieżących tematów.

Wiele z nich publikowanych jest pod tą nazwą Marcina Fronkiewicza, Założyciel i dyrektor generalny TS2 Space. Inni autorzy na blogu mogą być postaciami wygenerowanymi przez sztuczną inteligencję. Przynajmniej portrety autorów zostały stworzone przez sztuczną inteligencję, w przeciwieństwie do portretu portretu Wronkiewicza. Podpowiedź użyta do utworzenia jest nadal zawarta w nazwie pliku.

Natalia Toczkowska jest jedną z autorek bloga TS2 Space. Nazwa pliku zawiera wektor, który został użyty do jego utworzenia: „photo_of_blogger_woman_realistic_portrait”| Zdjęcie: za pośrednictwem TS2 Space

Frąckiewicz opisuje siebie jako „popularnego autora i blogera specjalizującego się w komunikacji satelitarnej i sztucznej inteligencji” i szczyci się swoimi „wnikliwymi artykułami”, które „zanurzają się w złożoności tych dziedzin, zapewniając czytelnikom dogłębne zrozumienie złożonych koncepcji technologicznych ” i są „znane ze swojej przejrzystości i dokładności”.

READ  „Dlaczego mielibyśmy się martwić o nowy projekt konstytucji?”

Google nagradza spam AI milionami kliknięć

Google nagradza tego typu spam oparty na sztucznej inteligencji milionami kliknięć. Według platformy analityki internetowej Sameweb: W listopadzie 2023 r. witrynę ts2.space odwiedziło 13,5 mln osób. To większy ruch, niż jest w stanie osiągnąć wielu małych i średnich wydawców zatrudniających wielu redaktorów na pełen etat.

Szczególnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy ruch na blogu TS2 Space dramatycznie wzrósł, co sugeruje, że Google zamiast lepiej wykrywać spam w oparciu o sztuczną inteligencję, radzi sobie coraz gorzej. | Zdjęcie: za pośrednictwem serwisu LikeWeb

Oprócz bezpłatnych wyników wyszukiwania Google prawdopodobnie będzie generować duży ruch w witrynie za pośrednictwem wiadomości, a zwłaszcza Discover. Blog przykuł naszą uwagę także dzięki Google Discover.

Działalność marketingowa staje się modelem gospodarczym

TS2 Space mogło początkowo mieć poważne zamiary wobec bloga. Pierwsze artykuły datowane są na wrzesień 2019 roku, kiedy to były jeszcze pisane odręcznie artykuły dotyczące konkretnych produktów i usług firmy. Jednak podobnie jak wiele blogów biznesowych, firma straciła dynamikę już po kilku pierwszych postach. W 2022 r. pojawił się jeszcze tylko jeden artykuł, zanim w lutym 2023 r. rozpoczęło się spamowanie sztuczną inteligencją, czasami z co najmniej trzycyfrową liczbą artykułów dziennie.

Ponieważ TS2 Space umieszcza obecnie reklamy na swoich stronach, co jest nietypowe w przypadku blogów korporacyjnych, firma prawdopodobnie zdała sobie sprawę, że rozprzestrzenianie spamu przy użyciu sztucznej inteligencji jest modelem biznesowym. Usługa finansowana jest z reklam Google. To sprawia, że ​​witryna jest kolejnym przykładem promowania przez Google na dużą skalę witryn spamowych wykorzystujących sztuczną inteligencję, a następnie zarabiania na reklamach Google umieszczanych w witrynie.

Problem nie leży tak bardzo w przestrzeni TS2. Jeśli firma uważa za stosowne promować się w ten sposób lub zarabiać bezpośrednio na reklamach, to jej sprawa. Najgorsze jest to, że kilka miesięcy temu Google zamieściło post Szczęśliwe pomocne gówno Co miało nagradzać oryginalną treść. I rezultat był Jasna i wyraźna dekapitacja legalnych witrynZwłaszcza mali wydawcy i ta aktualizacja Zdecydowanie preferowane witryny ze spamemTreść spamu AI.

READ  „Głównymi przekaźnikami chińskich wpływów w Unii Europejskiej są kraje takie jak Polska na frontach wojny na Ukrainie”

Istnieje wiele historii takich jak historie z TS2 Space i wydaje się, że Google albo ma całkowite kłopoty, albo jest całkowicie współwinny. Ponieważ im więcej kliknięć reklam, tym więcej pieniędzy zarabia. Biorąc pod uwagę jego krótkoterminową wizję, wyraźnie nie jest zainteresowany zrujnowaniem swojej reputacji wśród reklamodawców.

Rok 2023 był rokiem śmierci Google. Od początku lat, Przychody z Adsense są dzielone przez 4 lub 5 Podczas gdy publiczność pozostaje nieruchoma. Ha Przydatna aktualizacja treści zniszczyła tysiące legalnych stron internetowych Wreszcie Google nagradza najgorszych spamerów na świecie.

Inne przykłady spamu AI:

Odtwarzacz YouTube

Odtwarzacz YouTube