Elektryczna ciężarówka wozi baterie pomiędzy fabrykami Tesli

CEO Tesli, Elon Musk, poinformował za pomocą mediów społecznościowych, że ciężarówki Tesla Semi zaczynają być wykorzystywane do transportu baterii pomiędzy znajdującą się w Nevadzie Gigafactory, a fabryką pojazdów Tesli we Fremont, w Kalifornii. Firma już wcześniej informowała, że planuje wykorzystanie pierwszych egzemplarzy Tesli Semi na własne potrzeby.

W ciągu ostatnich tygodni informowano kilkukrotnie o zauważeniu Tesli Semi na amerykańskich drogach, kilka z nich dostrzeżono właśnie na autostradzie kierującej się ku Gigafactory. Możliwe, że osiągi pojazdu na trasie pomiędzy fabryką baterii i samochodów były dokładnie sprawdzane. Jeśli tak, to wygląda na to, że elektryczna ciężarówka spełniła oczekiwania firmy i może zostać wykorzystana do transportu między innymi baterii. Zdjęcie, którym podzielił się Elon Musk, możemy zobaczyć poniżej.

https://www.instagram.com/p/BgCJlKbFckb/

Odległość pomiędzy Gigafactory, a fabryką we Fremont wynosi około 402 km. Zasięg w pełni naładowanej Tesli Semi to z kolei około 800 km. Możemy więc być pewni, że trasa ta zostanie pokonana przez pojazd na jednym ładowaniu, a w długoterminowej perspektywie, firma powinna zaoszczędzić na transporcie sporo pieniędzy. Powrót ciężarówki z Fremont wymagał będzie prawdopodobnie ładowania, lecz jest to zależne od obciążenia pojazdu i danych warunków atmosferycznych. Osobiście, nie mogę się doczekać, kiedy SpaceX zacznie wykorzystywać Teslę Semi do transportu rakiet Falcon 9 i Falcon Heavy. Będzie to z pewnością ciekawy widok, być może nieco futurystyczny. Rakieta wielokrotnego użytku na przyczepie elektrycznej ciężarówki. Tak wygląda przyszłość Elona Muska.


Jedną z najbardziej zauważalnych różnic pomiędzy elektrycznymi, a konwencjonalnymi samochodami ciężarowymi jest wydawany przez nie dźwięk. Na filmie widać jak ciche są elektryczne pojazdy. Tesla Semi rusza praktycznie bezgłośnie. Rewolucja w transporcie przynieść może nie tylko wymierne korzyści finansowe dla przedsiębiorców, ale także duże zmiany dla wszystkich mieszkańców miast i okolic. Zmniejszenie hałasu może znacząco poprawić komfort życia każdego człowieka.


Źródło: Electrek