Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bardziej ambitnie, Arabia Saudyjska wysyła dwóch astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Bardziej ambitnie, Arabia Saudyjska wysyła dwóch astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Mężczyzna Ali Al-Qarni i pani Rayana Bernawi. Oto nazwiska dwóch saudyjskich astronautów, którzy dołączą do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Przez nieco ponad tydzień wezmą udział w różnych eksperymentach naukowych, a także w programach informacyjnych dla saudyjskich studentów, wyjaśnia nasz regionalny korespondent, Mikołaj Kerrodin. To zadanie zostało opisane jako „ Historyczny Przez szefa Saudyjskiej Agencji Kosmicznej.

Ponieważ organ ten został powołany dopiero pod koniec 2018 roku dekretem królewskim. Od tego czasu zapowiadano ogromne inwestycje w tej dziedzinie, aż do zakończenia we wrześniu 2022 roku programu dla saudyjskich astronautów.

Ta strategia jest częścią Wizja 2030 Królestwo Arabii Saudyjskiej, wiodący światowy eksporter ropy naftowej i wciąż w dużej mierze uzależnione od dochodów z ropy naftowej, już teraz stara się zdywersyfikować swoją gospodarkę, ale także przywrócić swój twardogłowy wizerunek.

Przeczytaj także: Kosmos: Zjednoczone Emiraty Arabskie i Arabia Saudyjska chcą myśleć na dużą skalę

Mega projekty Axiom w kosmosie

Misja, w którą zaangażowany jest Ali Al-Qarni i Rayana Barnawi, jest nieco szczególna, ponieważ oni są wyjątkowi. Odpowiedzialna jest amerykańska firma Axiom Space. I ma bardzo duże ambicje na przyszłość.

Założona wcześniej przez NASA firma Axiom Space po raz drugi zorganizowała misję w kosmosie i odszyfrowała Szymon Róża Departament Nauki RFI. Jeśli zadzwonisz SpaceX Jeśli chodzi o start, to rzeczywiście ona zawarła umowy, aby astronauci mogli prywatnie korzystać z infrastruktury Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Ta dziesięciodniowa misja, która zapowiada kolejne, wypełnia atmosferę kosmicznej turystyki badaniami naukowymi. Firma chce jako pierwsza mieć własną stację na orbicie. W tym celu Axiom uzyskał zgodę NASA na podłączenie swoich modułów do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w najbliższej przyszłości. A kiedy do 2030 r. przejdzie na emeryturę, jego moduły będą mogły być niezależne bez separacji.

READ  Czy jesteśmy sami we wszechświecie? Według pewnego astrofizyka odpowiedź brzmi „w ciągu najbliższych 10–30 lat”.

Projekt postępuje – powstają już pierwsze elementy – i korzysta z życzliwego nastawienia władz USA. Po tym, jak sektor publiczny otrzymuje zadanie eksploracji niskiej orbity okołoziemskiej, z zadowoleniem przyjmuje przekazanie go sektorowi prywatnemu, aby NASA mogła skupić się na dalszej eksploracji; Najpierw Moon, z programem Artemis, w którym Axiom jest również udziałowcem. NASA powierzyła mu podstawowe zadanie opracowania nowych skafandrów kosmicznych, które miałyby być używane przez astronautów.

Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie, dwa narody ożywione nową rywalizacją w kosmosie

Ali Al-Qarni i Rayana Bernawi, dwaj saudyjscy astronauci, którzy mają wystartować w niedzielę 21 maja obok Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, znajdą na pokładzie innego arabskiego astronautę, sułtana Al-Neyadiego, ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zwycięstwo tych dwóch krajów zapoczątkowało wyścig kosmiczny.

Jego filmy obejrzano setki tysięcy razy. Sułtana Al NeyadiegoOd początku marca na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej fotografuje z kosmosu pustynie Półwyspu Arabskiego i uwiecznia świat arabski, od Iraku po Mauretanię. Zjednoczone Emiraty Arabskie dobrze to zrozumiały: Astronauta na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej To świetne narzędzie komunikacji Mikołaja Feldmana.

Również obecność kobiety tej niedzieli w saudyjskiej ekipie nie jest wynikiem przypadku księcia koronnego, który jest oddany zaprezentowaniu nowoczesnego wizerunku swojego królestwa. Dla Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich kosmos, nowy grunt rywalizacji, jest także obszarem badań naukowych i technologicznych.

W Królestwie Arabii Saudyjskiej, które jest pionierem w regionie, wysyłając pierwszego arabskiego astronautę w kosmos w 1985 r., badania kosmiczne zajmują serce planu. Wizja 2030 Aby zdywersyfikować gospodarkę dzięki dochodom z ropy naftowej. Na program kosmiczny przeznaczono ponad 2 miliardy dolarów. Zjednoczone Emiraty Arabskie dogoniły. W 2021 roku weszli do ultra zamkniętego klubu narodów na miejsce Satelita krążący wokół Marsa. Rok później Abu Zabi nie wylądowało na Księżycu. ” Nasze ambicje są zdrowe powiedział wiceprezes ZEA w zeszłym miesiącu, ogłaszając, że trwa nowa misja na Księżyc.

READ  Para wodna obserwowana w atmosferze małej egzoplanety – Libération