Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że ​​w Egipcie wyeliminowano malarię

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że ​​w Egipcie wyeliminowano malarię

Malaria zabija rocznie ponad 600 000 ludzi, z czego 95% w Afryce.

Opublikowany

Zaktualizowano


Czas czytania: 1 minuta

Komary zajęte przez naukowców w Korei Południowej, 30 lipca 2024 r. (Anthony Wallace/AFP)

Zdrowe zwycięstwo. W niedzielę 20 października Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła całkowitą eliminację malarii w Egipcie, opisując ten wynik jako: „Naprawdę historyczny” Jest to zwieńczenie prawie stuletnich wysiłków mających na celu wyeliminowanie tej choroby. „Malaria jest tak stara jak sama cywilizacja egipska, ale choroba, która obecnie dotyka faraonów, należy do jej historii, a nie przyszłości”.Poinformował o tym szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus komunikat prasowy.

„Nadanie Egiptowi certyfikatu kraju wolnego od malarii jest naprawdę historyczne i pokazuje zaangażowanie narodu egipskiego i rządu w pozbycie się tej starożytnej plagi”.

Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia

W komunikacie prasowym

Na całym świecie 44 kraje i jedno terytorium otrzymały certyfikaty wolne od malarii. Certyfikat eliminacji malarii jest wydawany przez Światową Organizację Zdrowia, jeśli kraj wykaże, że łańcuch przenoszenia malarii przenoszonej przez komary został przerwany na poziomie krajowym przez co najmniej trzy poprzednie lata z rzędu.

Kraj musi także wykazać swoją zdolność do zapobiegania retransmisji. Według Światowej Organizacji Zdrowia malaria zabija co roku ponad 600 000 ludzi, z czego 95% w Afryce.

READ  Poważne uderzenie meteorytu miało miejsce na Ziemi 280 milionów lat temu