Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Donald Tusk chce częściowego zawieszenia prawa azylowego w Polsce, aby walczyć z nielegalną imigracją

Donald Tusk chce częściowego zawieszenia prawa azylowego w Polsce, aby walczyć z nielegalną imigracją

Donald Tusk, szef polskiego rządu, ogłosił w sobotę 12 października, że ​​zamierza częściowo zawiesić prawa azylowe dla migrantów przybywających nielegalnie do kraju i zwróci się do Unii Europejskiej o zgodę na to posunięcie.

Podczas przemówienia na wiecu swojego ruchu, Sojuszu Obywatelskiego, obiecał, że Polska będzie walczyć. „Bez podziękowania” Przeciw nielegalnej imigracji. „Powiem dziś głośno, że tymczasowe zawieszenie prawa do azylu będzie jednym z elementów strategii migracyjnej”Wskazał, że chce zapytać Europę „wiedzieć” Ten wynik.

Premier, który w sobotę miał przedstawić swoją strategię migracyjną, przełożył jej ogłoszenie na wtorek podczas posiedzenia swojego rządu. „Wiemy bardzo dobrze, jak to zrobić [le dirigeant biélorusse, Alexandre] Łukaszenka, [Vladimir] Wykorzystują go Putin, handlarze ludźmi i przemytnicy [le droit d’asile]. Sposób korzystania z tego prawa azylu jest całkowicie sprzeczny z istotą prawa azylu. »

„Nie będziemy szanować ani wykorzystywać żadnego europejskiego pomysłu (…) narusza nasze bezpieczeństwo i myślę tutaj o umowie imigracyjnej i środowisku imigracyjnym”.Młot Pana Zmierzchu.

Przeczytaj także | Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Polska nowym poważnym graczem w Europie

Wyróżniają się Rosja i Białoruś

Polska, członek NATO i Unii Europejskiej, oskarża Moskwę i Mińsk o zorganizowanie napływu migrantów w ramach ataku. „hybrydowy” Mając na celu destabilizację regionu i całej Unii Europejskiej, został odrzucony przez białoruski reżim.

Polska ogłosiła w maju, że wyda ponad 2,3 miliarda euro na wzmocnienie granicy z Białorusią, która stanowi najbardziej wysunięty na wschód punkt Unii Europejskiej. W środę Warszawa i Praga wspólnie wezwały do ​​zaostrzenia europejskiej polityki imigracyjnej. „Twardsza i inna wersja porozumienia imigracyjnego” UE, które wejdą w życie w 2026 r.

Przeczytaj także | Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Polska i Czechy potępiły ingerencję Rosji przed wyborami europejskimi

READ  „Blizna wskaźnika” – felieton Carol Nawrocki

Warszawa i Praga, będące domem dla dużej liczby ukraińskich uchodźców i doświadczające presji migracyjnej, wzywały do ​​lepszej ochrony granic zewnętrznych UE, krytykując przywrócenie granic wewnętrznych, podobnie jak zrobiły to Niemcy. Polska i Czechy ogłosiły wspólne żądania „Radykalna debata polityczna na temat migracji” Z kolejnego posiedzenia Rady Europejskiej w połowie października w Brukseli.

Świat z AFP

Wykorzystaj tę zawartość ponownie