Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Inne życie niż moje”: Bycie transpłciowym w Polsce

„Inne życie niż moje”: Bycie transpłciowym w Polsce

Ze skromnością i wrażliwością, Inne życie niż moje Mówi się, że do uznania osób transpłciowych w Polsce jest jeszcze daleka droga.

Inne życie niż moje To opowieść o kobiecie w męskim ciele, opowiedziana na przestrzeni prawie czterdziestu lat, o Polce urodzonej w latach 60., która będąc wzorowym mężczyzną zrobi wszystko, by zyskać uznanie i przyjąć nową tożsamość. osób transpłciowych i muszą zawzięcie walczyć z nietolerancją i brakiem zrozumienia ze strony bliskich i rządu.

Niezwykły film polskiego duetu aktorskiego Małgorzata Hajewska I Joanna Kulik, W eleganckiej oprawie. Chociaż film jest nieco powolny, jest mocny w tym, co opowiada, zwłaszcza w relacji między Isą i Andrejem, którzy pozostają połączeni i zjednoczeni w obliczu przeciwności losu nawet po przemianie Andreja.

Wrażliwy i subtelny film, który pokazuje, że ewolucja moralności nie wszędzie przebiega tak samo, bo społeczność LGBTQ w Polsce wciąż nie jest uznawana. Kraj, który przeszedł od komunizmu do kapitalizmu, ale pozostaje obojętny na trudną sytuację osób transpłciowych.

❤❤

Zdjęcie: Małgorzata Szumowska i Michał Englert
2 godz. 06 min · W kinach od 29 maja 2024 r

Obserwuj i polub nas na:

READ  Sędziowie byli „jedynie znośni” i poddali rządowi – uniewinnienie