Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

bezpośredni.  Wojna na Ukrainie: Kijów ogłasza zniszczenie 10 z 13 rosyjskich dronów wystrzelonych wczoraj wieczorem

bezpośredni. Wojna na Ukrainie: Kijów ogłasza zniszczenie 10 z 13 rosyjskich dronów wystrzelonych wczoraj wieczorem

W Bergerac w Périgord ponownie otwarto fabrykę, która ma wspierać ukraiński wysiłek wojenny

Przeczytaj także:
Wojna na Ukrainie: dlaczego młyn Bergerac został ponownie otwarty po ponad 15 latach od zamknięcia?

Ukraina ogłasza zniszczenie 10 z 13 wystrzelonych przez Rosjan dronów

W nocy Rosjanie wystrzelili w kierunku Ukrainy 13 dronów. Ukraina twierdzi, że zniszczyła 10 z 13 dronów Shahed. Został wystrzelony z regionu kurskiego w Rosji. Jak wynika z wiadomości dowódcy ukraińskich sił powietrznych Mykoły Oleszczuka, celem były obwody charkowski, sumski i kijowski. Na telegramie.

Euro 2024: Wołodymyr Zełenski gratuluje zawodnikom wyłonionym po kwalifikacjach

Ukraina, uwikłana w dwuletnią wojnę z Rosją, zakwalifikowała się do finałów Euro 2024 po pokonaniu Islandii w meczu barażowym dwoma bramkami do jednego we wtorek wieczorem we Wrocławiu, gdzie mecz został przeniesiony. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przesłał zawodnikom list gratulacyjny o mocnym zabarwieniu politycznym. „Dziękuję chłopaki! Dziękuję za wybór! Za wielkie emocje, jakie przynieśliście całemu krajowi. Za to ważne zwycięstwo i za tę kwalifikację do Mistrzostw Europy. Za po raz kolejny udowodnienie, że Ukraińcy za każdym razem borykają się z trudnościami, ale nie poddają się w górę.” „I walczcie dalej, Ukraińcy wygrywają” – napisał na swoim koncie X.

Dzięki chłopaki!
Dziękuję, zespół!
Ku wielkim uczuciom całego kraju.
Odnieść ważne zwycięstwo i zakwalifikować się do Pucharu Narodów Europy.
Aby to jeszcze raz udowodnić: ilekroć Ukraińcy napotykają trudności, ale nie poddają się i kontynuują walkę, Ukraińcy zdecydowanie wygrywają.
Czasami, gdy… pic.twitter.com/THdnOw8k0B

– Wołodymyr Zełenski / Wideo (@ZelenskyyUa) 26 marca 2024 r

Rolnictwo: Europa rozważa nałożenie ograniczeń na Kijów

27 członków rozważa dziś projekt ograniczenia części importu produktów rolnych z Ukrainy, który niektóre kraje, w tym Francja, uważają za niewystarczające, chcąc rozszerzyć te ograniczenia na pszenicę – na wniosek organizacji rolniczych. Dokument będzie omawiany na spotkaniu ambasadorów państw członkowskich. Belgijski minister rolnictwa David Clarenvall przyznał we wtorek na marginesie spotkania ze swoimi europejskimi odpowiednikami, że „nie ma porozumienia” w sprawie włączenia pszenicy.

READ  Dlaczego równonoc jesienna wystąpiła 22 września tego roku?

Francuski minister Marc Visnot ostrzegł, że „jest wśród nas wystarczająco dużo krajów, aby mieć mniejszość opozycyjną, która domagałaby się zmian” w tekście. Jest to powód do złości rolników: Unia Europejska przyznała Kijówowi zwolnienie z ceł od 2022 r., aby wesprzeć kraj w obliczu rosyjskiej inwazji. Europejscy rolnicy zarzucają napływowi ukraińskich produktów zaniżanie lokalnych cen i „nieuczciwą” konkurencję oraz niespełnianie tych samych standardów.

Krajowi negocjatorzy i członkowie Parlamentu Europejskiego zgodzili się 20 marca na przedłużenie zwolnienia celnego na jeden rok, począwszy od czerwca, ustalając jednak maksymalny limit importu drobiu, jaj, cukru, kukurydzy i owsa w ilościach importowanych w 2022 r. -2023, pod warunkiem nałożenia ceł.Nad nimi cła. Nałożone ponownie.

Mechanizm ten obejmuje nie tylko pszenicę miękką i jęczmień, czego domagają się parlamentarzyści i organizacje rolnicze, ale także wiele krajów, przede wszystkim Francję i Polskę. „Mamy do czynienia z destabilizacją rynków zbóż”, mówi Mark Visno, z powodu „rosyjskiej strategii uniemożliwiającej Ukrainie wejście na jej tradycyjne rynki” w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Paryż broni także przedłużenia okresu referencyjnego pułapu do 2021 r., argumentując, że wolumeny w latach 2022–2023 odpowiadają i tak już ogromnemu importowi.

Rosja w coraz większym stopniu polega na wyczerpaniu sił ukraińskich

Przeczytaj także:
Odszyfrowanie. Wojna na Ukrainie: za postępem Moskwy na Wschodzie, strategia wyczerpania Rosji

NATO rozważa zestrzelenie rakiet, jeśli zbliżą się one zbyt blisko jego granic

W wywiadzie radiowym RMF24 Wiceminister spraw zagranicznych Polski podniósł możliwość zestrzelenia przez NATO rosyjskich rakiet, które zbliżą się zbyt blisko granic sojuszu. Oświadczenie nadeszło dwa dni po naruszeniu polskiej przestrzeni powietrznej przez rosyjski rakieta na 39 sekund. Podkreślił, że „analizowane są różne koncepcje, w tym zestrzelenie tych rakiet, gdy znajdą się one bardzo blisko granic NATO”. Dla wyjaśnienia: „Ale nie można tego zrobić bez zgody strony ukraińskiej i uwzględnienia konsekwencji międzynarodowych”.

READ  Wszystkie miejsca zdobyte przez kandydatów płci męskiej

Witam wszystkich w transmisji na żywo poświęconej wiadomościom wojennym na Ukrainie