Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lecisz na Marsa za czterdzieści pięć dni?  Przyszła rakieta nuklearna NASA mogłaby to zrobić

Lecisz na Marsa za czterdzieści pięć dni? Przyszła rakieta nuklearna NASA mogłaby to zrobić

NASA, Amerykańska Agencja Kosmiczna i Darpaagencja badawcza Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, niedawno zleciła ożywienie gigantowi lotniczemu Lockheed Martin i producentowi energii jądrowej BWX Technologies. Projekt mający prawie siedemdziesiąt latOpracowanie rakiety o napędzie nuklearnym.

Cel jest ambitny: Dotrzyj do Marsa w czterdzieści pięć dniw porównaniu do stu pięćdziesięciu przy istniejących technologiach, Tak twierdzi amerykański magazyn naukowy Popular Mechanics. Ale także szybsze dotarcie na Księżyc.

Zapisz się na codzienny biuletyn korii za darmo. I nie przegap żadnego artykułu.

popieram

Pocisk o napędzie atomowym byłby w rzeczywistości nawet trzy razy bardziej energooszczędny niż pocisk o napędzie atomowymkonwencjonalny pocisk chemicznyktóry łączy paliwo z utleniaczem. Zmniejszyłoby to również ryzyko dla astronautów i wagę przewożonych ładunków.

Lockheed Martin będzie odpowiedzialny za projektowanie, integrację komponentów i testowanie tego projektu z budżetem około 500 milionów dolarów (ponad 466 milionów euro), natomiast BWX Technologies opracuje reaktor rozszczepienia jądrowego do zasilania silnika.

Nowe ze starego

NASA rozpoczęła eksperymenty z rakietami o napędzie atomowym w latach pięćdziesiątych XX wieku, ale pomysł ten porzucono w latach siedemdziesiątych. wśród cięć budżetowych.

Nowy program nazywa się Draco (Rakieta demonstracyjna do zwinnych operacji księżycowych)”Paliwo LEU zostałoby wykorzystane do zasilania reaktora rozszczepialnego, który rozszczepiałby atomy, podgrzewał ciekły wodór i uwalniał ten gaz w wysokiej temperaturze przez dysza Silnik, aby uzyskać niezbędny ciąg »Szczegóły popularnej mechaniki. W końcu to trochę jak Renault Clio.

Główne wyzwanie techniczne Według tego, co donosiły media naukowe Live Science, polega na podgrzaniu ciekłego wodoru do temperatury 227°C, przechowywanego na statku w temperaturze -250°C, czyli różnicy prawie 500°C. Podczas lotu testowego zaplanowanego na 2027 rok rakieta nośna Sił Kosmicznych Stanów Zjednoczonych wyśle ​​Draco 700 na wysokość 2000 kilometrów w przestrzeń kosmiczną, zanim wzmacniacz uruchomi silnik nuklearny.

READ  COVID-19: Czym jest zespół niepokoju odbytu u pacjenta w Japonii?

A dzięki dwumiesięcznej rezerwie paliwa również będzie mógł przystąpić do testu. Jak podała wyspecjalizowana agencja medialna Space Newsco odpowiada dokładnej podaży w przestrzeni kosmicznej ciekłego wodoru przechowywanego w temperaturze bliskiej zera absolutnego (-273,15 stopnia Celsjusza). Następnie kierunek czerwonej planety.