katastrofa środowiskowy. po miesiącu Czerwiec już zarejestrowanyLipiec jest „na dobrej drodze, aby stać się najgorętszym lipcem” w historii, z wyjątkowymi rekordami temperatury oceanów i Fale upałów uderzyły w półkulę północnąpowiedział śrFrancja Agencja prasowa Europejskie Obserwatorium Kopernika.
„Pierwszych 15 dni lipca było 15 najgorętszymi, jakie kiedykolwiek zarejestrowano” – powiedział Carlo Bontempo, dyrektor Copernicus Climate Service (C3S), którego skonsolidowane dane sięgają 1940 roku.
Organizacja Narodów Zjednoczonych wzywa do przygotowania się na intensywniejsze fale upałów
Lipiec jest zwykle najcieplejszym miesiącem w roku na świecie, ze względu na lato na półkuli północnej, więc lipiec 2023 może być również rekordowym miesiącem dla wszystkich pór roku, dodał Carlo Bontempo. rozległe połacie południowej Europy, Chiny Albo Ameryka Północna, która przez kilka dni cierpi z powodu upałów i jest czasem ofiarą gwałtownych pożarów, jak np. Grecja.
I’Organizacja Narodów Zjednoczonych Wezwał świat do przygotowania się na „silniejsze fale upałów” z ekstremalnymi temperaturami w dzień iw nocy. Te rekordy są napędzane przez „kombinację czynników: El Nino, ocieplający się Ocean Atlantycki i zmiany klimatu” – podsumowuje Scientist.
Po pierwsze, „zmiana klimatu powoduje ocieplenie całego systemu klimatycznego” i „oprócz tego trendu mamy w tym roku dwa zjawiska, które prawdopodobnie odgrywają pewną rolę”, wyjaśnia dyrektor C3S.
Przewidywalne rekordy podane „modele klimatyczne” 20 lat temu
Z drugiej strony okresowe zjawisko klimatyczne El Nino nad tropikalnym Oceanem Spokojnym, będące synonimem globalnego ocieplenia, po „trzech latach nie ninaTo najzimniejsza faza cyklu.
„Efekt El Nino nie będzie w pełni zauważalny do końca lata lub później”, ponieważ „ El Nino Zwykle osiąga szczyt wokół Boże Narodzenie przypomina światu.
Z drugiej strony kto wiosnaoceany się ocieplają, zwłaszcza na północnym Atlantyku, gdzie „wielkość i prędkość zaskoczyły wielu naukowców” — zauważa Carlo Bontempo.
Lipiec jest również „na dobrej drodze do bycia najgorętszym lipcem” w stosunku do średniej globalnej temperatury oceanów, czwarty miesiąc z rzędu.
Naukowiec doszedł do wniosku, że te rekordy temperatur i fale upałów „nie są nieoczekiwane”, w przeciwieństwie do fali upałów we Francji w 2003 r., ale są zgodne z „tym, co powiedziały nam modele klimatyczne dwadzieścia lat temu”.
„Miłośnik muzyki. Miłośnik mediów społecznościowych. Specjalista sieciowy. Analityk. Organizator. Pionier w podróżach.”
More Stories
Słynny obraz centralnej czarnej dziury w Drodze Mlecznej, Sgr A*, będzie błędny!
Lekarze apelują o systematyczne badania przyszłych matek
SpaceX planuje zrobić znacznie lepiej ze Starship 6 i zapowiada się niesamowicie!