Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lot w kosmos: sen czy rzeczywistość?

Lot w kosmos: sen czy rzeczywistość?

Kosmos to coś, co naprawdę sprawia, że ​​marzymy, ale jest również niezwykle ważne w naszym codziennym życiu.

Nazywam się Anna Anisland. Jestem „Ambasadorem Francji 2030” w kosmosie, a moją rolą jest wspieranie rządu i proponowanie strategii kosmicznych.

Tutaj jesteśmy w Air and Space Museum lub Bourges. To niezwykłe miejsce! To miejsce, w którym można się uczyć, marzyć i naprawdę zrozumieć, o co chodzi w przemyśle kosmicznym.

Przestrzeń jest bardzo ważna w naszym codziennym życiu. Osoba we Francji korzysta dziennie z około 47 satelitów.

Jest ogromny!

Jeśli weźmiesz przykład z mojego życia: Dzisiaj się obudziłem, spojrzałem na prognozę pogody, aby zobaczyć, jak się ubrać.

Potem wezwałem taksówkę. Znalazł mnie na rogu ulicy. Aby tu dotrzeć, ominęliśmy korki.

Podczas jazdy zadzwoniłem do przyjaciela w górach. Połączenie zostało nawiązane przez satelitę. Rozmawialiśmy o tym, jak śledzimy niedźwiedzie polarne, śledząc ich ślady za pomocą GPS.

Za taksówkę zapłaciłem niebieską kartą.

Więc wszystkie te procedury, które wykonałem, wykorzystywały jednego lub więcej satelitów. Nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy!

Francja to wielki kosmiczny kraj. Mamy bardzo dobrą kontrolę, bardzo dobrych tradycyjnych graczy, takich jak Airbus, Thales, Safran…

Tam też zaczynamy dostrzegać start-upy wkraczające na francuski rynek kosmiczny. I dorastamy.

Startupy odgrywają bardzo ważną rolę w innowacjach, ponieważ zamierzamy zrewolucjonizować sposób działania kosmosu.

W rzeczywistości strategia Francji polega na zapewnieniu wszystkim tym podmiotom możliwości współpracy i współpracy w celu zwiększenia konkurencyjności na rynku międzynarodowym.

Rządowy program Francja 2030 jest bardzo ambitny i jest na dobrej drodze, aby pomóc francuskim firmom zachować konkurencyjność na arenie międzynarodowej. To naprawdę dobrze świadczy o tym, że francuskie i francuskie firmy pozostają innowacyjne.

Europejska duma Ariane? Program uruchamiający Ariane jest bardzo ważny. Dla każdego kraju, dla Europy bardzo ważne jest posiadanie własnych wyrzutni i możliwość samodzielnego wystrzeliwania naszych satelitów, ponieważ jest to kwestia suwerenności.

READ  James Webb ma na celowniku kupca, dlaczego?

Ariane pokazuje swój sukces i zdobyła duży udział w rynku europejskim i międzynarodowym.

Oprócz programu Ariane mamy również kilku nowych graczy przybywających w mini-wyrzutniach lub wyrzutniach wielokrotnego użytku: to jeden z tematów strategii Francja 2030.

Jaka jest konstelacja satelity?

Konstelacje są jak ekosystem, jak grupa satelitów razem: dziesiątki, setki, tysiące satelitów razem.

Dla przykładu: konstelacja Galileo to konstelacja, która zastępuje Globalny System Pozycjonowania (GPS) pochodzący ze Stanów Zjednoczonych.

Ważne jest, aby satelity współpracowały ze sobą, ponieważ mogą być mniejsze.

W przeszłości używano bardzo dużych satelitów, bardzo daleko od Ziemi, 360 000 kilometrów od Ziemi, które nazywane są geostacjonarnymi. Obracają się z tą samą prędkością co Ziemia, więc zawsze widzą ten sam punkt. Satelity te ważą od jednej do sześciu ton.

Wystrzelenie takiego satelity zajmuje dużo czasu i jest bardzo drogie.

Dzisiaj kosmos zaczął miniaturyzować satelity. Satelity mogą ważyć od dziesięciu do setek kilogramów. To są małe satelity. I uruchamiamy go blisko ziemi. Nazywa się je „niską orbitą”. Satelity te działają w konstelacji i okrążają Ziemię w pięćdziesiąt minut.

Mamy kilka francuskich startupów, które tworzą różne grupy do monitorowania np. naszych mórz, łodzi rybackich, do monitorowania klęsk żywiołowych, pożarów lasów.

Jak będzie wyglądał kosmos jutro?

Wszyscy mamy nadchodzące nowe innowacje: medycynę kosmiczną, rolnictwo kosmiczne. Na przykład mamy Interstellar Lab, francuski startup, który rozwija farmy i warzywa rosnące w kosmosie.

Następnie mamy turystykę kosmiczną, aby sprowadzić ludzi wokół Księżyca wokół Ziemi.

Wszyscy, kiedy byliśmy mali, marzyliśmy o locie w kosmos.

Myślę, że bardzo niewielu ludzi, kiedy patrzą w niebo, nie ma takiej wyobraźni.

Bardzo ważne jest, aby marzyć i przestrzeń, którą to marzenie daje!