Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

25 lat Polski w NATO, jaka przyszłość?

25 lat Polski w NATO, jaka przyszłość?

Jakie są konsekwencje dla Polski po 25 latach w NATO?

Patrick Slovic jest dziennikarzem w WirtualnyNig Polski (Wirtualna Polska) dyskusję rozpoczęliśmy od pytania panelistów, czy Polska dobrze wykorzystała ostatnie 25 lat w NATO. Uczestnicy dyskusji od początku byli zgodni, że nie można jednoznacznie stwierdzić, że Polska dobrze wykorzystała ten czas.

Stary com.mądrapremiera (Wicepremier) Janusz Steinhof powiedział, że wykorzystaliśmy ten okres najlepiej jak potrafimy, biorąc pod uwagę polski potencjał gospodarczy. Dodał, że polska gospodarka nigdy nie była tak blisko gospodarek zachodnich.

Fot. Forum Ekonomiczne

Pułkownik Konrad Gołota szef kancelarii wicepremiera (Szef Kancelarii Wicepremiera) Krzysztof Gaukowski poinformował, że „ Armia będzie tak silna jak gospodarka Według niego szanse utracone w ciągu tego ćwierćwiecza są wyraźnie widoczne np. w modernizacji naszej armii, która oprócz budowy Rosomaka (opancerzone pojazdy wojskowe) i niewiele zrobiono.

Jaka jest przyszłość Polski w NATO pomiędzy upolitycznieniem a cyberatakami?

Justina Buckaylo, prelegentka wUniwersytetu Wrocławskiego (Uniwersytet Wrocławski) stwierdził, że z politycznego punktu widzenia Polska zyskała na członkostwie w NATO i Unii Europejskiej (UE), gdyż aby przystąpić do tych organizacji, Polska musiała się zmodernizować. Według niej rozwój został zatrzymany ze względu na upolitycznienie wielu kwestii, w tym związanych z NATO. Jego zdaniem środki należy przeznaczyć na dwie ważne kwestie: kapitał ludzki, czyli obronę cywilną, która w Polsce jest na bardzo niskim poziomie oraz inwestycje w edukację obywateli; W celu połączenia systemu naukowego z zagadnieniami militarnymi i technologicznymi.

Malowanie 25 lat przystąpienia Polski do NATO – jaka przyszłość?
Fot. Forum Ekonomiczne

Konrad Gołota powiedział, że obecnie oprócz tradycyjnej armii ważne jest także cyberbezpieczeństwo. ” Polska jest krajem najbardziej narażonym na cyberataki w Unii Europejskiej ” Ogłaszać. Jednak w tym względzie przypomniał, że polskie siły cybernetyczne uznawane są obecnie za jedną z 5 czołowych sił na świecie i najlepszą w Europie.

Uczestnicy tej sesji poruszyli także inny ważny temat. Według nich główną wadą Polski w walce z nowymi zagrożeniami, takimi jak cyberataki, będzie brak konkretnego systemu obronnego państwa. Eksperci stwierdzili, że definicja tego systemu powinna być podstawą przyszłych pomysłów na ten temat.

READ  Sean Penn przeszedł wiele mil do polskiej granicy, aby opuścić Ukrainę

Aby znaleźć cały artykuł, przejdź do witryny naszego partnera Forum Ekonomiczne – Karpaskie Forum Ekonomiczne.