Z okazji rozpoczęcia kampanii „Ubóstwo – kruchość” Organizacja Pomocy Ludowej publikuje w tę środę wyniki swojej rocznej skali. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos. 60% Francuzów W ciągu ostatnich trzech lat tak uważało 55% Europejczyków Ich siła nabywcza spadła. Sytuacja finansowa Francuzów stale się pogarsza. Stowarzyszenie, które pytało respondentów o możliwość oszczędzania w ciągu roku, ostrzega.
18% Francuzów mieszka na świeżym powietrzu
Prawie połowa z nich (47%) twierdzi, że pomimo inflacji udało jej się zaoszczędzić w 2023 roku.
Jednak tak uważa 34% ankietowanych „Ich dochody pozwalają im jedynie zrównoważyć budżet” Natomiast 18% twierdzi, że żyje na otwartej przestrzeni, o trzy punkty więcej niż w 2022 r. Odsetek ten różni się w zależności od klasy społecznej: 31% pracowników, 25% pracowników i 24% respondentów ma minimalny poziom wykształcenia na poziomie maturalnym i dlatego deklaruje być narażonym.
Odsetek Francuzów, którzy mają bliskich w ubóstwie, stale rośnie i przekracza dwie trzecie ankietowanych w tym roku (67 %), co ponownie wskazuje na stowarzyszenie, które wskazuje, że coraz więcej rodzin boryka się z problemem Trudności w jedzeniu trzech posiłków dziennie (jedna trzecia) na uprawianie sportu lub rekreacji albo na opłacanie ubezpieczeń wzajemnych (jedna czwarta).
Rosnące trudności w karmieniu i opiece nad sobą
45% respondentów stanęło w obliczu trudności finansowych, zwłaszcza płacenia za niektóre procedury medyczne, które w tym roku były słabo rekompensowane przez Ubezpieczenie Społeczne, w porównaniu z 39% w 2022 r. Jest to jeszcze bardziej skomplikowane w przypadku gospodarstw domowych o niskich dochodach: 63% gospodarstw domowych ma dochody netto. Miesięczny dochód jest niższy niż 1200 euro trudno sobie pozwolić na te rzeczy Rachunki medyczne.
46% Francuzów ma również trudności z pokryciem wydatków związanych z dziećmi, np Kup przybory szkolne, ubrania lub stołówkę. Prawie połowa respondentów (45%) doświadczyła także trudności z opłaceniem kosztów energii w porównaniu do 41% w 2022 r.
strategie
Coraz częściej najbardziej bezbronne grupy społeczne, zwłaszcza pracownicy i rodzice, czują się bliskie popadnięcia w stan niestabilności, co jest zaniepokojone organizacją People’s Relief. 58% respondentów już czuje, że grozi im stan ubóstwa (76% osób w wieku 35–44 lata, o 9 punktów więcej niż w 2022 r.; 74% pracowników i 71% osób mieszkających z dziećmi) poniżej 18 roku życia). 38% było już w takiej sytuacji.
W obliczu przyspieszającej inflacji 94% Francuzów twierdzi, że już jej szukało Niskie ceny i promocje Podczas zakupów w ciągu ostatnich dwóch lat. A 72% z nich już zdecydowało się nie kupować więcej mięsa. Tak naprawdę 53% twierdzi, że nie zawsze ma wystarczającą ilość jedzenia, aby móc nakarmić swoje dzieci.
metodologia
17. edycja tego barometru została przeprowadzona telefonicznie we Francji w dniach 17–18 czerwca 2023 r. na próbie 996 osób w wieku 16 lat i więcej. W przypadku Europy badanie przeprowadzono online w dniach od 7 do 27 czerwca 2023 r. na reprezentatywnej próbie 10 000 Europejczyków w wieku 18 lat i więcej w dziesięciu krajach (Francja, Niemcy, Grecja, Włochy, Mołdawia, Polska, Portugalia, Rumunia, Wielka Brytania i Serbia). . ).
„Profesjonalne rozwiązywanie problemów. Pragnący być pionierem kulinarnym. Przyjazny miłośnik piwa.”
More Stories
Najlepsze filmy związane z kasynami i zakładami bukmacherskimi
Podatki w zakładach bukmacherskich w Polsce – co warto wiedzieć?
Ta polska firma produkuje w 100% biodegradowalne talerze i sztućce z wykorzystaniem pszenicy